پیدا شدن نفت در زمین کشاورزی یک کشته داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز گفت: بروز اختلاف میان دو طایفه بطران و آلبوحمدی به دلیل پیدا شدن نفت در زمین کشاورزی در حومه سوسنگرد است که هر یک از این دو طایفه ادعای مالکیت آن زمین را دارند.
 
به گزارش انتخاب، شامگاه گذشته اختلاف چندین ساله دو طایفه آلبوحمدی و بطران به دلیل پیدا شدن چاه نفت در زمین کشاورزی در اطراف شهر سوسنگرد، دوباره شدت گرفت و یک نفر از طایفه آلبوحمدی در کوی سیاحی اهواز کشته شد.
 
اهالی این دو طایفه بیشتر در کوی سیاحی اهواز ساکن هستند و در اطراف سوسنگرد مرکز دشت آزادگان زمین کشاورزی دارند.
 
در این اختلاف هر یک از این دو طایفه مدعی بودند که چاه نفت در زمین آنها یافت شده که هنوز به توافق نرسیدند.
 
علی مظفری گفت: حدود چهار سال پیش نیز بین این دو طایفه به همین دلیل درگیری رخ داد و دو نفر از طایفه بطرانی و دو نفر از طایفه آلبوحمدی کشته شدند.
 
وی افزود: در همان زمان افراد مظنون به قتل دستگیر و پس از مدتی به قید ضمانت آزاد شدند.
 
مظفری گفت: شامگاه گذشته دوباره بین این دو طایفه درگیری شده و یک فرد 35 ساله از طایفه آلبوحمدی کشته شد که هنوز قاتل آن پیدا نشده است.
 
معاون فرماندار اهواز با بیان اینکه هر چاه نفتی که پیدا می شود متعلق به دولت است، افزود: به دلیل اختلاف بین این دوطایفه تاکنون هیچ حق و حقوقی به یابندگان نفت در این زمین کشاورزی داده نشده است.
 
پس از این درگیری، ماموران انتظامی در محل مستقر شده و تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت و آرامش انجام داده است.
 
گفته می شود که با کشته شدن دو نفر از هر طایفه قرار بر این بود که دیه افراد کشته شده را همان طوایفشان بپردازند اما به دلیل اینکه به توافق نرسیدند درگیری دوباره شروع شد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیدا شدن نفت در زمین کشاورزی یک کشته داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات