راه اندازی رشته بورس و هنرستان بهیاری در مازندران

اسفندیار نظری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا هدف از این اقدام را هدایت تحصیلی مناسب و نیاز بازار دانست و افزود: رشته بورس به صورت پایلوت در هنرستان های ساری راه اندازی خواهد شد.
وی شمار بیکاران تحصیل کرده را چهار میلیون نفر در کشور برشمرد و افزود: تنها در صورت هدایت تحصیلی درست و هماهنگی بین بازار و رشته های آموزشی می توان از افزایش این تعداد جلوگیری کرد.
نظری با بیان اینکه سال گذشته در مازندران 210میلیارد ریال برای کلاس های تقویتی و کنکور هزینه شد، تصریح کرد: این هزینه ها به افزایش استرس و نگرانی خانواده‌ها و دانش‌آموزان منجر شده است.
نظری با اشاره به اینکه در سال های گذشته به جای پرداختن به محتوای تحصیلی فقط به ساختار تحصیلی توجه شد، اظهار کرد: اضافه کردن یک پایه آموزشی به مقطع ابتدایی هیچ تغییری در شیوه آموزش نداشت.
او با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته دانش آموزان تا 80 درصد در شاخه مهارتی هدایت تحصیلی می شوند، افزود: تا پایان برنامه پنجم توانستیم فقط 38 درصد دانش آموزان را به سمت شاخه مهارتی هدایت کنیم که این رقم تا پایان برنامه ششم باید به بیش از 50درصد افزایش یابد.
معاون آموزش و پرورش مازندران تعداد دانش آموختگان دانشگاه های کشور را سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر برشمرد و اظهار داشت: بالغ بر 45 درصد از این افراد پس از پایان تحصیلات در رشته‌های گوناگون تحصیلی با بازار کار ارتباط ندارند که طبعا به افزایش آمار بیکاری می افزایند.
او از مخالفت خانواده ها به عنوان سدی در هدایت تحصیلی یاد و خاطر نشان کرد: مازندران به رغم مشکلات عدیده، دارای رتبه نخست در هدایت تحصیلی است.
نظری با تاکید به تقویت هنرستان های فنی حرفه ای و کار دانش، افزایش هدایت تحصیلی، بازسازی هنرستان ها، پالایش نیروی انسانی و پرورش هنرجویان را از اقدامات مفید در این باره دانست و اضافه کرد: تنها 112 باب از هنرستان های مازندران دارای استانداردهای لازم است.
32هزار و 250هنرجوی مازندرانی در 352هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش استان به تحصیل اشتغال دارند.
بر اساس آخرین گزارش آموزش و پرورش مازندران بیش از 500هزار دانش آموز در 23 هزار و 153 کلاس درس این استان تحصیل می کنند.
7330/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی رشته بورس و هنرستان بهیاری در مازندران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات