ارتقاء فرهنگ کتابخوانی با ایجاد انگیزه امکان پذیر است

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا ایزدی روز پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های سنقر و کلیایی با بیان اینکه ابزار توسعه فرهنگی در جامعه، مطالعه است و امسال از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان سال مطالعه نامیده شده گفت: با اجرای برنامه های فرهنگی در این شهرستان گام های موثری در زمینه سوق دادن بخشی از جامعه به سمت و سوی مطالعه برداشته شده است.
نادر حیدریان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سنقر و کلیایی هم از برگزاری نمایشگاه کتاب در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این شهرستان از کتابخوان ترین شهرهای استان است و با وجود اینکه فضای نمایشگاه دایمی در این شهرستان وجود ندارد، همیشه در نقاط مختلف شهر محلی برای برپایی نمایشگاه های مختلف تهیه شده است.
رامین صادقی شهردار سنقر نیز گفت: ماهیانه مبلغ 20 میلیون ریال بابت نیم درصد حق کتابخانه از محل درآمد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه واریز خواهد شد.
مسئول کتابخانه های عمومی سنقر و کلیایی هم گفت: 6 هزار نفر در 10 کتابخانه موجود در سطح شهر و روستاهای این شهرستان عضو فعال هستند.
مصطفی خسروی افزود: کتابخانه های عمومی این شهرستان با پنج هزار و 880 متر مربع زیر بنا از 246 صندلی مطالعه برخوردار است و ماهیانه 2 هزار و 500 نفر به کتابخانه ها مراجعه می کنند.
سنقر و کلیایی با 92 هزار نفر جمعیت در فاصله 86 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.
7446/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتقاء فرهنگ کتابخوانی با ایجاد انگیزه امکان پذیر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات