کتابخانه عمومی در روستاهای بالای 1500 نفر خراسان شمالی ایجاد می شود

علی محمد جهانی روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی نهاد کتابخانه های استان با فرماندار بجنورد اظهار کرد: تنها استان در کشور هستیم که کتابخانه روستایی نداریم و به همین علت تلاش می شود تا از تمام ظرفیت ها برای رسیدن به سطح مطلوبی از فرهنگ کتابخوانی در روستاها استفاده کنیم.
وی با بیان این که 20 روستای بالای 1500 نفر در استان وجود دارد اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده امسال 10 کتابخانه و سال 96 نیز 10 کتابخانه دیگر در این روستاها ایجاد می شود.
مدیرکل کتابخانه های خراسان شمالی افزود: علاوه بر راه اندازی کتابخانه در این روستاها تلاش می کنیم تا از ظرفیت خانه های عالم، مدارس و مساجد در دیگر روستاها استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دایر شدن این کتابخانه ها علاوه بر اشاعه فرهنگ کتابخوانی باعث اشتغال 20 نفر از اهالی این روستاها هم می شود.
جهانی گفت: شهرستان بجنورد در بین هشت شهر استان پائین ترین سرانه کتابخانه را دارد که امیدواریم با راه اندازی فاز اول کتابخانه عمومی در این شهرستان در سال جاری، این سرانه افزایش پیدا می کند.

*** دو کتابخانه در هفته دولت در شهرستان بجنورد افتتاح می شود
فرماندار بجنورد نیز در این نشست گفت: کتابخانه چناران شهر با مساحت 120 متر و اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 200 هزار ریال و با رشد فیزیکی بالای 90 درصد در دست ساخت است.
موسی حاجی زاده افزود: تنها فضاسازی و دیوار کشی این کتابخانه باقی مانده است که با مساعدت شهرداری چناران شهراین کتابخانه در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
وی در مورد کتابخانه بیدک هم یادآور شد: این کتابخانه هم با 95 درصد پیشرفت فیزیکی و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 50 هزار ریال و با نصب نرده ، درب و انشعاب در هفته دولت آماده بهره برداری شده است.
استان 925 هزار نفری خراسان شمالی دارای 60 کتابخانه می باشد که بر اساس شاخص های جهانی این استان باید 300 کتابخانه داشته باشد این استان در سرانه امانت دارای رتبه ششم و در سرانه مراجعه رتبه 13 کشوری را دارد.
6003/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتابخانه عمومی در روستاهای بالای 1500 نفر خراسان شمالی ایجاد می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات