سازمان محیط زیست: ایران از سال 92 تاکنون مجوز شکار را متوقف کرده است

به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی ایرنا از محیط زیست، برخی رسانه ها با قرار دادن عکس های شکارچیان خارجی در ایران و ارائه خدمات شکار انواع گونه های حیات وحش مانند پلنگ و قوچ در کشورمان، باعث اعتراضاتی به ارایه پروانه های شکار به شکارچیان خارجی شده اند.
این درحالی است که نامه نگاری با این شرکت ها و وب سایت ها برای اخذ مجوز شکار در ایران، اکنون حکایت دیگری را مطرح می سازد، در پی ادعای تعدادی از رسانه ها نسبت به مجوزهای داده شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست به شکارچیان خارجی برای شکار در ایران، پیگیری برخی افراد از این سایت ها، پاسخ های متفاوتی را به دنبال داشته است.
در پاسخ اصلی ترین سایت های خدمات شکار به وضوح بیان شده که ایران از سال 2014 دادن مجوز شکار را متوقف کرده است و دلیل پابرجایی پیشنهاد این وب سایت ها و شرکت ها، گرفتن سفارش است تا اگر در سال های اینده مجوز صادر شد بتوانند خدمات شکار خود را ارائه دهند.
سازمان محیط زیست در توضیح مطلب خود می افزاید: وب سایت سافاری اینترنشنال در پاسخ به نامه دریافتی اعلام کرده است عکس هایی که از شکار در ایران قرار دادیم مربوط به سال 2014 و آخرین سالی که آن کشور مجوز شکار می داد، است ایران در حال حاضر مجوز شکار صادر نمی کند'، و اضافه کرده: 'ایران نسبت به محافظت از حیات وحش کشور و گونه های ساکن ایران بسیار حساس و جدی است.'
وب سایت هانت کان نیز با دادن پاسخ مشابهی بر عدم صدور مجوز شکار توسط سازمان حفاظت محیط زیست ایران تاکید کرد.
وب سایت خدمات شکار استاکر در پاسخ به درخواست شکار در ایران گفت: متاسفانه قادر به گرفتن مجوز شکار از ایران نیستیم، چرا که از سال 2014 تا به حال ایران برای شکار مجوز صادر نمی کند.
وب سایت پرافیهانت پاسخ داده است : 'سال هاست ایران مجوز شکار صادر نمی کند و مطمئن هستیم امسال هم مجوز صادر نمی شود.'
لازم به ذکر است در برخی موارد، سایت هایی هستند که با قرار دادن لیست قیمت تورهای شکاری در ایران و گاهی حتی با اضافه کردن درصد به نام سازمان حفاظت محیط زیست با قصد کلاه برداری از شکارچیان خارجی وعده هایی در پاسخ به متقاضیان داده اند، مثلا از شناخت افراد بومی در ایران و یا دسترسی به تعداد مجوز محدود می گویند و البته به بهانه پر بودن وقت و نبود جای خالی، اقدام به پیش فروش تورهای شکاری می کنند تا در صورت احتمال صدور پروانه شکار در طول سال های آینده، متقاضیان را برای خود حفظ کنند.
سازمان حفاظت محیط زیست البته به محض اطلاع از وجود این گونه سایت ها آنها را مورد پیگرد قرار می دهد، اما در شرایطی که یکی از بزرگترین حوزه های قاچاق در جهان به حیات وحش اختصاص دارد و فضای مجازی چندین برابر فضای واقعی رشد کرده، پیشگیری و مقابله با سودجویان دشوار و بلند مدت است.
علمی ** 9340**1601**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان محیط زیست: ایران از سال 92 تاکنون مجوز شکار را متوقف کرده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات