15 هزار اسکواش باز در کشوروجود دارد

گزارش خبرنگار ایرنا امیرعزیزی پور در حاشیه افتتاح سالن اسکواش شهرستان خرم آباد سطح کشوراظهار کرد: تعداد خانم های اسکواش باز در کشور بیش تر از آقایان در این رشته است.
وی افزود: این رشته تقریبا در کشور بیش از 20 سال قدمت داشته اما از لحاظ مالی دچار کمبود منابع اعتباری برای تامین زیرساخت های آن است که برای تامین وتوسعه این زیرساخت ها وبهبود شرایط سالن های اسکواش تفاهمنامه هایی با ادرات وارگان های مختلف منعقد شده است.
دبیر فدراسیون اسکواش بیان کرد:بودجه فدراسیون در سال گدشته هفت میلیارد و500 میلیون ریال بوده که برای امسال ده میلیارد ریال پیش بینی شده اما هنوز تفاهمنامه ای از طرف فدراسیون با وزارت ورزش وجوانان ونهادهای متولی منعقد نشده است.
عزیزی پور اضافه کرد:در سال گذشته که در رده جوانان قهرمانی آسیا که در تهران برگزارشد توانستیم چهار مدال برنز را کسب کنیم همچنین بر اساس رتبه بندی جهانی فدراسیون که ماه گذشته انجام شد سجاد زارع در رتبه ششم جهان قرار گرفت.
وی یادآورشد: اضافه شدن سال اسکواش لرستان به ظرفیت های موجود در کشور انتظار برای قهرمان پروری استان ومیزبانی های لرستان و استفاده از توانمندی های ورزشکاران به وجود آمده است .
دبیر فدراسیون اسکواش کشور گفت: تا پایان سال چند دوره مربیگری در استان وهمچنین میزبانی لرستان برای مسابقات ملی وبین المللی را پیش بینی کرده ایم.
عزیزی پور افزود: اسکواش بازان لرستان با تمرین در سالن های نیمه استاندارد ظرفیت شرکت در مسابقات جهانی وکشور را دارا هستند.
7273/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «15 هزار اسکواش باز در کشوروجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات