80 سازمان مردم نهاد درحوزه زنان و خانواده درهرمزگان فعالیت دارند

به گزارش ایرنا زهرا یعقوب نژاد پنجشنبه درکار گاه تربیت آموزشگرمحلی افزود: تشکل های غیردولتی با توجه به مردمی بودن واعتمادی که مردم به آنها دارند، مطالبات و خواسته های مردم را در حوزه های مختلف به نهادهای دولتی انعکاس می دهند ودربین جامعه و نهادهای دولتی می توانند فرهنگسازی کنند.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد پل ارتباطی میان دولت و مردم هستند وهدف از طرح مشارکت فعالانه تشکل ها انتقال آموزش ها و مهارت های مورد نیاز به خانواده مخصوصا' زنان خانه بوده و انسجام بخشی و ارتباط دوسویه بین تشکل ها و دولت ها یک ضرورت است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان، نبوداشتغال ، استقلال مالی ، خشونت خانگی ، کمبود امکانات رفاهی و تفریحی ازرا جمله آسیب های اجتماعی موجود در حوزه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست عنوان کرد وافزود: مهمترین راهکار برای پیشگیری از این آسیب ها ، افزایش سطح آگاهی و توانمند سازی بانوان در مسائل اجتماعی ، فرهنگی و حقوقی ، همچنین تشویق آن ها به حضور و نقش آفرینی در اجتماع و تقویت کار گروهی و جمعی در بین زنان است.
یعقوب نژاداد ، سرفصل های این کارگاه آموزشی را مفهوم مشارکت ، اصول کار مشارکتی ، اعتماد ، روابط دو سویه و رفتار و نگرش بهتر ، تسهیل گری و تکنیک ها ی مشارکتی اعلام کرد و افزود: این کارگاه آموزشی به مدت سه روز با حضور 25 نفر از مدیران عامل سازمان های غیر دولتی حوزه زنان با هدف تقویت روحیه مشارکتی انجام گرفته است.
6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «80 سازمان مردم نهاد درحوزه زنان و خانواده درهرمزگان فعالیت دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات