تحریم های آمریکا علیه حزب الله لبنان/ بیمارستان ها در راس فهرست

به گزارش ایرنا، درحالی که پیگیری های رسانه ای درباره قانون تحریم های آمریکا علیه حزب الله، فروکش کرده است اما دامنه پیامدهای این تحریم ها از بانک ها و بستن حساب شخصیت های حقیقی و حقوقی حتی مردم عادی به موسسه های اجتماعی ، خدماتی و آموزشی کشیده شده است.
دراین باره روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: قانون آمریکائی برای مجازات مالی حزب الله لبنان، علاوه بر ایجاد تشنج در لبنان و نگرانی از ثبات پولی و مالی ن، تعدادی از موسسه ها مانند بیمارستان ها و مدرسه های لبنان را هدف گرفته است.
الاخبار افزود: آمریکا دروازه تحریم ها را گشود و به این زودی آن را نخواهد بست چون روند اجرای قانون مجازات های مالی حزب الله لبنان، پله ای و دراز مدت طراحی شده است.
تنها در روزهای نخست ، بانک های لبنانی حساب صد وابسته به حزب الله را که در فهرست وزارت خزانه داری آمریکا برای مجازات قرار دارند، بستند.
این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: حساب کمیته امداد، بنیاد شهید ، بیمارستان های سان جورج وابسته به این موسسه که همگی تحت نظارت مستقیم حزب الله هستند، بسته شده است.
الاخبار تصریح کرد: بیمارستان رسول اعظم (ص) ، بیمارستان بعلبک، بیمارستان بقاع غربی و برخی دیگر از موسسه های پزشکی ، اجتماعی و تربیتی در چارچوب تحریم های مالی آمریکا قرار می گیرند.
دامنه تحریم های مالی آمریکا از موسسه های اجتماعی و خدماتی زیر نظر مستقیم حزب الله هم فراتر رفته و به نوشته الاخبار شامل بیمارستان بهمن (وابسته به جمعیت المبرات علامه محمد حسین فضل الله) شده است و احتمال دارد به موسسه های تربیتی این جمعیت هم تسری پیدا کند.
مشکل به بسته شدن حساب های بانکی موسسه های خدماتی و اجتماعی و حتی تربیتی محدود نمی شود.
این قانون آمریکائی که بانک های لبنانی در اجرای آن شتاب زیادی دارند، لبنان را با چالش های گسترده مالی ، انسانی ، اجتماعی و اداری مواجه می کند.
الاخبار نوشت: کارکنان موسسه هایی که هدف تحریم های مالی آمریکا قرار گرفته اند، همه شیعه و وابسته به حزب الله نیستند و بسیاری از پزشکان و دیگر کادر درمانی، مسیحی و یا اهل سنت هستند.
این روزنامه افزود: اکنون سوال های زیاد بی پاسخی مطرح است مانند این که شرکت های وارد کننده دارو و تجهیزات پزشکی چه وضعیتی خواهند داشت، وزارتخانه های لبنان با موسسه های در فهرست تحریم آمریکا چگونه باید تعامل کنند و حق بیمه ها چگونه پرداخت خواهد شد؟
الاخبار درگزارشی دیگر نوشت: حزب الله ، موسسه های وابسته به حزب الله و کارکنان آنها ( بیمارستان ها ، مدارس ، جمعیت ها ) و شیعیان در فهرست تحریم های مالی آمریکا قرار دارند.
این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: فقط حقوق نمایندگان و وزیران حزب الله در پارلمان و دولت لبنان از طریق سیستم بانکی لبنان پرداخت می شود وعملیات گسترده مالی و پولی آن خارج از نظام رسمی بانکی قرار دارد.
الاخبارتاکید کرد:بنابراین تاثیر منفی قانون آمریکائی متوجه موسسه های اجتماعی و خدماتی و کارکنان آنها، شیعیان و دریک کلام همه ملت لبنان اعم از شیعه ، سنی و مسیحی است.
این روزنامه لبنانی افزود: با اجرای کامل قانون آمریکائی، نظام بانکی لبنان هم به دلیل توقف ارسال حواله های بانکی از کشورهای دیگر به ویژه آفریقائی ضربه شدیدی را متحمل خواهد شد.
الاخبار خاطرنشان کرد: دانیل گلایزر معاون وزیر خزانه داری آمریکا در سفر اخیر به بیروت گفت که آمریکا مرجع تفسیر اجرای قانون مجازات ها نیست و مسئولیت آن برعهده بانک مرکزی لبنان است.
این روزنامه لبنانی با اشاره به پژوهش حقوقی «عصام نعمه اسماعیل » استاد دانشگاه ملی لبنان نوشت: «ریاض سلامه» رئیس بانک مرکزی لبنان با اجرای قانون آمریکایی، استقلال لبنان را زیر پا گذاشته و به اختیارات نهاد قانونگذاری لبنان تجاوز کرده است.
خاورم ** 390** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحریم های آمریکا علیه حزب الله لبنان/ بیمارستان ها در راس فهرست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات