۱۵هزار تومان بده؛ کارنامه‌‌ات را بگیر!

یکی از مدارس بخش شاوور شوش، ۱۵ هزار تومان می‌گیرد تا حاصل زحمت‌های یک ساله دانش‌آموزان را به آنها تحویل دهد.

به گزارش فارس، نبود امکانات، فقر مالی، کمبود سرانه آموزشی، شرایط سکونت و خلأ نظام آموزشی متناسب با فرهنگ اقوام باعث شده است که فرآیند ترک تحصیل دانش‌آموزان مناطق روستایی به فعلیت خود ادامه دهد.

در این میان سرانه آموزشی در بخش شاوور یا کم است و یا فرسوده و یا زیرساخت‌های تکمیلی برای آن فراهم نشده است.

از این مشکلات که بگذریم، گرفتن پول به ازای تحویل دادن کارنامه دانش‌آموزان در یکی از مدارس بخش شاوور در جای خود قابل تأمل است.

یکی از اهالی منطقه میان‌آب در این ارتباط با اعلام این خبر گفت: مدارس اینجا برای دادن کارنامه از هر دانش‌آموز ۱۵ هزار تومان طلب می‌کنند.

وی افزود: مدرسه رسول اکرم(ص) از فرزندانمان نفری ۱۵ هزار تومان می‌خواهد تا کارنامه را به دانش‌آموزان تحویل دهد.

*حقوق سرایدار توسط انجمن اولیا پرداخت می‌شود

مدیر مدرسه رسول اکرم(ص) میان‌آب در توضیح این خبر که حقوق سرایدار توسط انجمن اولیاء پرداخت می‌شود، گفت: از آنجایی که سرایدار مدرسه توسط انجمن اولیا و مربیان انتخاب شده طبعا حقوق این فرد هم توسط انجمن اولیا پرداخت می‌شود.

این مدیر مدرسه افزود: طی قراردادی که اعضای انجمن امضا و به تصویب اولیای دانش آموزان رسانده‌اند، ماهانه ۵ هزار تومان بابت حقوق سرایدار و برق آموزشگاه به صورت داوطلبانه از دانش آموزان توانمند (تاکید می‌کنم داوطلبانه فقط افرادی که بضاعت مالی خوبی دارند) دریافت می‌شود.

وی تصریح کرد: در سه ماه تابستان هم کار نگهداری و حراست آموزشگاه برعهده سرایدار است و حق‌الزحمه این فرد فقط از دانش‌آموزان توانمند توسط انجمن اولیای مدرسه دریافت می‌شود که همان ۱۵ هزار تومان می‌شود.

مدیر مدرسه رسول اکرم (ص) میان‌آب با بیان اینکه کل سرانه‌ای دریافتی آموزشگاه از اول سال تحصیلی تا کنون ۲۸۰ هزار تومان بوده است، اضافه کرد: آموزشگاه ۳۶ میلیون ریال بدهی برق داشت که ما با کمک اولیا و اعضای انجمن اولیا و مربیان از آبان سال قبل تاکنون توانستیم به نصف برسانیم.

بخش شاوور شهرستان شوش با دو شهر علوان و شاوور و بیش از ۱۲۰ روستا، با ۹۰ هزار نفر جمعیت بزرگترین بخش استان خوزستان است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۵هزار تومان بده؛ کارنامه‌‌ات را بگیر!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات