دستورالعمل جدید آمریکا درباره تحریم‌های ایران؛ بدون واهمه با ایران تجارت کنید

اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا) وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا نسخه‌ای از دستورالعمل مربوط به رفع تحریم‌های ایران را طبق برجام در قالب «پاسخ به پرسش های متداول» منتشر کرد. آفتاب : نسخه جدید در قیاس با نسخه قبلی دو سوال درباره اقدامات بانکی و مالی و 9 سوال درباره موسسات خارجی تحت اداره اتباع آمریکا را اضافه کرده است.
به گزارش آفتاب، بنا به این دستورالعمل، موسسات آمریکایی هیچ منعی ندارند که با آن دسته از شرکت‌های غیرآمریکایی ارتباط مالی داشته باشند که به افراد و نهادی ایرانی خارج از لیست تحریم غیرهسته‌ای خدمات مالی ارائه می‌کنند.
دستورالعمل جدید آمریکا درباره تحریم‌های ایران؛ بدون واهمه با ایران تجارت کنید
اگر چه آمریکایی‌ها طبق تحریم‌های غیر هسته‌ای که سال‌هاست علیه ایران برقرار است، حق ارتباط تجاری و بازرگانی با ایران را ندارند، اما حضور یک یا بیش از یک نفر آمریکایی در هیأت مدیره یا اجرائیه یک شرکت غیرآمریکایی، دلیل برای منع آن شرکت از ارتباط تجاری با ایران نیست.
مفاد این دستورالعمل در حالی منتشر شده است که پیشتر، برخی از شرکت‌هایی که در میان اعضای هیات مدیره آن، اتباع آمریکایی وجود داشت از بیم مجازات‌های آمریکا، از ارتباط تجاری با ایران سرباز می‌زدند.
همچنین بنا به این دستورالعمل، آن دسته از شرکت‌های خارجی غیرآمریکایی که تحت ریاست اتباع آمریکا هستند می‌توانند بدون نقض تحریم‌های اولیه علیه ایران که سال‌ها پیش وضع شده است، در ایران مستقر شوند.
با وجود این، چنین شرکت‌هایی همچنان تابع همان تحریم‌های اولیه آمریکا هستند، یعنی نمی‌توانند کالایی را از ایران مستقیم یا غیرمستقیم صادرات یا واردات کنند.
منبع: آنا

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستورالعمل جدید آمریکا درباره تحریم‌های ایران؛ بدون واهمه با ایران تجارت کنید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات