مزایده‌هایی که دردسرساز شد/ ورزش گلستان قربانی درآمدزایی

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – محمد صالحی: اوایل ماه جاری بود که مزایده واگذاری ۱۷۳ مکان ورزشی در سطح استان گلستان برگزار شد که در نهایت ۱۳۷ تای آن مستاجر خود را شناختند و ۳۶ مکان دیگر باید با برگزاری مزایده مجدد تکلیف‌شان مشخص شود.

مزایده واگذاری این اماکن ورزشی در راستای اجرای دستورالعمل ماده ۸۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای درآمدزایی بوده و هیئت‌های ورزشی و اشخاص حقیقی و حقوقی در این مزایده‌ها شرکت کردند تا بالاترین مبلغ پیشنهادی، برنده این رقابت برای در اختیار گرفتن مکان مورد نظر شود.

اما با مشخص شدن برندگان این مزایده‌ها، برخی هیئت‌ها سرشان بی کلاه مانده و اکنون مکانی در اختیار ندارند که این موضوع واکنش‌های زیادی را از سوی مسئولان این هیئت‌ها به همراه داشته است.

هیئت بوکس گرگان هیچ مکانی در اختیار ندارد

رئیس هیئت بوکس شهرستان گرگان یکی از کسانی است که به شدت از نحوه واگذاری اماکن ورزشی گله دارد.

حسن شاهینی در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: خانه بوکس گرگان از همان ابتدای تاسیسش در اختیار هیئت شهرستان بوده، اما اکنون با برگزاری مزایده به هیئت بوکس استان واگذار شده است.

وی ادامه می‌دهد: هر دو هیئت بوکس گرگان و استان در مزایده خانه بوکس شرکت کردند و هیئت استان هیچ هماهنگی با ما برای شرکت در مزایده انجام نداد، این در حالی است که طی سال‌های گذشته ما همواره در واگذاری سالن بوکس به هیئت استان همکاری کرده‌ایم.

شاهینی می‌گوید هیئت بوکس گرگان در حال حاضر هیچ مکانی در اختیار ندارد، وی ادامه می‌دهد: چرا هیئت استان سراغ دیگر شهرستان‌ها نمی‌رود و سالن بوکس گرگان را در اختیار گرفته، در حالی که اکثر قهرمانان ملی در استان از شهرستان گرگان هستند.

وی در خصوص هشت سانس رایگانی که برنده مزایده باید در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار دهد، می‌گوید: اگر زمان‌های مناسبی را در اختیار هیئت بوکس گرگان قرار دهند مشکلی نخواهیم داشت، اما اگر زمان‌های تمرینی مناسب نباشد مجبور به استعفا می‌شوم.

هیئت بسکتبال گلستان نیز برنده مزایده واگذاری خانه بسکتبال گرگان شد و دبیر هیئت بسکتبال استان معتقد است با این شرایط پیشرفت بسکتبال گلستان و گرگان متوقف نخواهد شد.

فرهاد زحمتکش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار می‌کند: خانه بسکتبال دو سال در اختیار هیئت گرگان بود و چه فرقی می‌کند که این مکان در اختیار استان یا مرکز استان باشد.

وی ادامه می‌دهد: هیئت بسکتبال استان به صورت قانونی و با برگزاری مزایده خانه بسکتبال را در اختیار گرفته و آن را طوری مدیریت می‌کنیم که مشکلی پیش نیاید.

زحمتکش که معتقد است هیئت بسکتبال گرگان باید در مزایده سالن امام خمینی (ره) شرکت می‌کرد، می‌گوید: هیئت بسکتبال استان بیش از دو سال هیچ سالنی در اختیار نداشت و فقط یک اتاق در خانه بسکتبال در اختیارمان بود، اگر هیئت بسکتبال گرگان سالن امام خمینی (ره) را در اختیار می‌گرفت، اکنون بسکتبال صاحب دو سالن در مرکز استان می‌شد که می‌توانست کمک زیادی به این رشته کند.

وی می‌افزاید: زمانی که خانه بسکتبال در اختیار هیئت گرگان قرار داشت، برای برگزاری مسابقات استانی و قهرمانی کشور فقط روزهای پنج‌شنبه و جمعه را به هیئت استان می‌دادند، اما ما سعی می‌کنیم نهایت تعامل را با آنها داشته باشیم.

امیدواریم سالن حجاب مجددا در اختیار هاکی قرار بگیرد

سالن حجاب نیز که سال‌ها در اختیار هیئت هاکی گرگان قرار داشت با برگزاری مزایده به هیئت والیبال گرگان رسید.

سرپرست هیئت هاکی استان در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره می‌گوید: سالن حجاب تنها سالن استان است که شرایط برگزاری مسابقات هاکی را دارد و با توجه به اینکه تمام تجهیزات هیئت هاکی نیز در این سالن مستقر است، می‌توان از آن به عنوان خانه هاکی یاد کرد.

اسفندیار صفایی ادامه می دهد: پس از واگذاری سالن حجاب به هیئت والیبال گرگان، دیداری با مدیرکل ورزش و جوانان استان داشتم که ایشان قول مساعد برای در اختیار گذاشتن زمان‌های تمرینی به هاکی دادند، قول مساعد آقای طیبی تا حدود زیادی ما را امیدوار کرد زیرا تقویم هاکی در سال جاری بسیار فشرده است.

وی در خصوص این موضوع که شنیده شده با انصراف هیئت والیبال گرگان ممکن است مزایده سالن حجاب مجددا برگزار شود، می‌گوید: من خبری از این موضوع ندارم، اما امیدوارم این اتفاق رخ دهد و بتوانیم سالن حجاب را در اختیار بگیریم تا برای پیشرفت هاکی برنامه ریزی‌های بهتری انجام دهیم.

واگذاری اماکن ورزشی قانونی است

اما دبیر کمیسیون ماده ۸۸ اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان برگزاری مزایده و واگذاری اماکن ورزشی را قانونی می‌داند.

قاسمعلی برزمینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار می‌کند: برای اجرای دستورالعمل ماده ۸۸ قانون تنطیم بخشی از مقررات مالی دولت، اماکن ورزشی استان باید به مزایده گذاشته شوند که هیئت‌های ورزشی و بخش خصوصی می‌توانند با شرکت در این مزایده و با نظارت سازمان بازرسی استان، مکان ورزشی را در اختیار بگیرند.

وی ادامه می‌دهد: ما علاقمندیم تا سالن‌های اختصاصی در اختیار هیئت‌های ورزشی مربوطه قرار بگیرند اما قانون به ما این اجازه را نمی‌دهد و در این راستا کاری از دست‌مان بر نمی‌آید، اما مستاجر جدید باید هشت سانس در اختیار اداره ورزش و جوانان آن شهرستان قرار دهد تا آنها برای واگذاری این سانس‌ها تصمیم‌گیری کنند.

دبیر کمیسیون ماده ۸۸ اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان یادآور می‌شود: البته مبالغی که از راه مزایده اماکن ورزشی درآمدزایی می‌شود در نهایت به اداره ورزش و جوانان آن شهرستان بازمی‌گردد تا اداره به هیئت‌های زیرمجموعه خود کمک کند.

برزمینی می‌افزاید: استان گلستان در سال ۹۳ حدود ۲۴۰ میلیون تومان و در سال گذشته نیز حدود ۵۶۰ میلیون تومان از راه اجاره اماکن ورزشی درآمدزایی کرده و امیدواریم این مبلغ در سال جاری به یک میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به وضعیت سالن حجاب گرگان می‌گوید: سالن حجاب گرگان مختص به رشته هاکی نیست و هیئت هاکی گرگان دو سال گذشته در مزایده آن را در اختیار گرفت، البته قرار است با انصراف هیئت والیبال گرگان، مزایده سالن حجاب مجددا برگزار شود و اگر هیئت هاکی صلاح دانست در این مزایده شرکت کند.

وی در خصوص وضعیت خانه بسکتبال گرگان نیز یادآور می‌شود: با همکاری هیئت بسکتبال استان، مشکل این سالن حل شده و در اختیار هیئت بسکتبال گرگان قرار خواهد گرفت.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان در پاسخ به این سوال که ارزش‌گذاری اماکن ورزشی برای برگزاری مزایده به چه صورت انجام می‌شود، می‌گوید: مبلغ پایه اجاره اماکن ورزشی از طریق کارشناسان دادگستری اعلام می‌شود و ما هیچ دخل و تصرفی در این بخش نداریم و فقط اقدام به انتشار آگهی خواهیم کرد.

برزمینی همچنین در خصوص مراحل دریافت پاکت‌ها و اعلام مبالغ یادآور می‌شود: پاکت‌ها پس از لاک و مهر شدن به دبیرخانه تحویل داده می‌شوند و در حضور نماینده سازمان بازرسی باز خواهند شد، البته نماینده شرکت‌کنندگان در مزایده می‌توانند با درخواست کتبی هنگام باز کردن پاکت‌ها حضور داشته باشند.

وی در خصوص واگذاری طبقه اول سالن رزمی گرگان به هیئت کبدی اظهار می‌کند: رئیس فدراسیون کبدی قول تجهیز ۲۰۰ میلیون تومانی این سالن را داده، البته هیئت کبدی در مزایده برنده این سالن شد.

برزمینی ادامه می دهد: طبقه دوم سالن رزمی نیز در اختیار هیئت کاراته قرار گرفته و برای طبقه سوم باید مزایده برگزار شود، سالن امام خمینی (ره) نیز با برگزاری مزایده به هیئت کبدی استان واگذار شد.

وی تاکید می کند: اداره کل ورزش و جوانان گلستان به دنبال این است تا با مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان مجوزی دریافت کند تا سالن‌های تخصصی را به هیئت‌های مورد نظر واگذار کند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمی‌توان از واگذاری اماکن ورزشی با برگزاری مزایده برای درآمدزایی بیشتر دولت ایراد گرفت، اما نکته اینجاست که به نظر می‌رسد در این مزایده‌ها ورزش قربانی درآمدزایی شده و بسیاری از هیئت‌های ورزشی فعال و باظرفیت در گلستان از داشتن سالن بی‌بهره شده‌اند و امید است تا با تدبیر اداره کل ورزش و جوانان استان این مشکل هرچه رودتر رفع شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مزایده‌هایی که دردسرساز شد/ ورزش گلستان قربانی درآمدزایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات