اعتبار کارت هوشمند رانندگان بخش عمومی یک سال دیگر تمدید شد

ایرج دست نشان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای نظارت دقیق بر بخش حمل و نقل عمومی و با توجه به درخواست تشکل‌های صنفی رانندگان بخش بار و مسافر مبنی بر کمبود بار و جابجایی مسافر در کشور، مهلت در نظر گرفته شده برای تمدید کارت هوشمند بدون در نظر گرفتن مفاد بخشنامه‌های صادره یکسال دیگر تمدید شد.
وی اظهارکرد: با توجه به مفاد بخشنامه 19 اسفند سال 91، ملاک احراز فعالیت حرفه ای رانندگان بخش حمل و نقل عمومی برای تمدید کارت هوشمند رانندگان، کارکرد آنها، تحویل 24 فقره بارنامه داخلی یا شش فقره راهنامه یا ( CMR ) رسید شده، در بخش حمل و نقل بین المللی و هم چنین 24 مورد صورت وضعیت مسافری برای کارت هوشمند مسافری تعیین شده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان گفت: با توجه به شرایط موجود و به منظور مساعدت با رانندگان فعال در بخش عمومی تمدید کارت هوشمند رانندگان با تعدیل موارد بیان شده در این بخشنامه، تا اول خرداد امسال انجام شده بود که با توجه به درخواست‌های رسیده با شرایط متعادل تا ابتدای خرداد سال آینده تمدید شد.
دست نشان خاطرنشان کرد: دارندگان کارت هوشمند مکلف هستند حداقل یک ماه قبل از پایان مدت اعتبار برگ فعالیت نسبت به تمدید آن از طریق مرجع صادر کننده اقدام کنند.
وی تاکید کرد: روند تمدید اعتبار کارت هوشمند رانندگان با ارائه درخواست کتبی یا الکترونیکی با مشخصات کامل، ارائه برگ سلامت معتبر، گواهی نداشتن اعتیاد، گواهینامه معتبر رانندگی متناسب با نوع وسیله نقلیه مورد استفاده، معرفی نامه از انجمن‌های صنفی رانندگان بار و مسافر انجام می شود.
استان زنجان 170 دستگاه اتوبوس، 336 دستگاه مینی بوس و 611 دستگاه خودروی سواری وجود دارد.
حمل و نقل ناوگان باری در این استان نیز چهار هزارو 891 دستگاه است.
این استان حدود پنج هزارو 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگ راه، راه های اصلی، فرعی دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی و 10 هزارو 400 کیلومتر نیز راه هم سنگ است.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتبار کارت هوشمند رانندگان بخش عمومی یک سال دیگر تمدید شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات