روز صنعت ملی فرش ایران در تقویم رسمی لحاظ شود

به گزارش ایرنا فخری الله توکلی روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: روز صنعت ملی فرش ایران در حال حاضر در تقویم کشور وجود ندارد و جای آن خالی است.
وی بر توسعه فرهنگ استفاده از صنایع دستی در زندگی افراد تاکید کرد و ادامه داد: وضعیت فرش کرمان در حال حاضر پس از سالها از حالت کما بیرون آمده است.
وی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم با اقدامات مدون و برنامه ریزی شده، فرش کرمان را به جایگاه اصلی آن برسانیم.
رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تاکید کرد: بازارهای اروپا و آمریکا، بازارهای بازگشوده ای هستند و می طلبد ورود جدی تری در زمینه فرش در این بازارها داشته باشیم.
وی گفت: سال های اخیر با اقداماتی از جمله راه اندازی کتابخانه تخصصی فرش و راه اندازی شبکه اطلاع رسانی قالی در مسیر احیای فرش کرمان اقدام شده است.
الله توکلی اظهار کرد: برگزاری دوره های آموزشی، آموزش فرش بافی در مناطق محروم و تشکیل انجمن های محلی در شهرستان های سیرجان، رفسنجان، راور و جیرفت نیز در حوزه نوآوری در طراحی فرش اقدام شده است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: تعداد بافندگان شناسایی شده و شناسنامه دار استان کرمان در سال 93 حدود 45 هزار و 216 نفر بوده که این تعداد به 51 هزار و 240 نفر در سال جاری افزایش یافته است.
مصطفی زریسفی افزود: شمار بیمه شدگان فرش بافی در کرمان از 26 هزار و 150 نفر به 18 هزار نفر کاهش یافته است.
وی عنوان کرد: 71 کارگاه متمرکز فرش بافی نیز در استان کرمان وجود دارد و تاکنون 224 دوره آموزشی رایگان نیز برای قالی بافان برگزار شده است.
وی گفت: 12 دوره المپیاد کشوری فرش نیز در استان کرمان برگزار شده است.
7440/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روز صنعت ملی فرش ایران در تقویم رسمی لحاظ شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات