177مکان ورزشی در خراسان شمالی به بخش خصوصی واگذار شد

عباس شاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: از این تعداد 100 سالن ورزشی در روستاها به صورت هیات امنایی به دهیارها و شوراهای روستایی واگذار شده و 30 سالن تخصصی به هیات های ورزشی و 47 مکان ورزشی دیگر هم بر اساس مزایده در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.
وی افزود: نظارت و نحوه نگهداری این اماکن ورزشی بر عهده اداره کل تربیت بدنی و امور جوانان استان است.
شاهی استقبال بخش خصوصی را از اماکن ورزشی در استان مثبت ارزیابی و تصریح کرد: تنها مشکل ما در واگذاری اماکن ورزشی نبود تسهیلات و زمین برای سرمایه گذاری می باشد.
وی افزود: با توجه به قانون مصوب، تمامی درآمدهای حاصله از اجرای ماده 88 پس از واریز به خزانه مجددا به شهرستان ها برمی گردد.
وی گفت: درآمد اجاره بهای سالن های ورزشی هر شهرستان در اختیار ادارات ورزش و جوانان همان شهرستان برای صرف در حوزه های عمرانی ، جاری ، ورزشی و جوانان قرار می گیرد که این امر یکی از مزایای مهم ماده 88 است.
استان 925 هزار نفری خراسان شمالی دارای 23هزار ورزشکار بیمه ای با 43 هیات ورزشی دارد که سرانه فضای ورزشی در این استان کمتر از 34 سانتی متر مربع است.
6003/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «177مکان ورزشی در خراسان شمالی به بخش خصوصی واگذار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات