پیشرفت بیش از ٩٠ درصدی پروژه مقاوم ‌سازی پالایشگاه بندرعباس

به گزارش پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، هاشم نامور، در گردهمایی پدافند غیرعامل مدیران ارشد شرکت پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: ادامه مقاوم‌ سازی سازه‌های واحد یوتیلیتی با تعریف پروژه جدیدی مشتمل برساخت و نصب حدود ١٣٠ تن سازه فلزی برای نصب روی سازه‌ها و پایپ ‌رکهای واحدهای ٢١، ٢٨، ٢٢ و ٢٣ واحد یوتیلیتی پالایشگاه تعریف و به پایان رسیده است.
وی ادامه داد: مقاوم‌ سازی واحدهای تقطیر (٠١ و ٧١ )، گازمایع (٠٥ و ٧٥ )، تصفیه نفت سفید (٠٤) و آیزوماکس و هیدروژن (٠٦ و ٠٧) پایان یافته است.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: در این راستا، مقاوم‌ سازی ٥٨ مخزن از ٩٠ مخزن، اسکله نفتی شهیدرجایی، باندوالهای مخازن پالایشگاه پایان یافته و مقاوم‌سازی مخازن باقیمانده همزمان با تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
نامور، از احداث مخزن ٣١ هزار مترمکعبی دو منظوره آب آشامیدنی و آتش‌نشانی ، اجرای سیستم کولینگ مخازن ( برای مخازنی تحت تعمیرات اساسی)، اجرای سیستم ضد حریق سازه‌ها (FIRE POROOF)، ادامه کار پروژه زهکشی آب برای جلوگیری از آسیب ‌پذیری تاسیسات زیرزمینی و فنداسیون، فایلهای برق و تجهیزات در واحد مخازن، اجرای پروژه کیفی افزایش ظرفیت بنزین با پیشرفت ٩٦ درصد از اقدامهای این شرکت نام برد.
وی ، اجرای طرح جامع حراستی برای افزایش ضریب امنیتی مبادی ورودی پالایشگاه، پروژه احداث ساختمان‌های لازم و به روز رسانی تجهیزات حراستی و دستگاه ثبت تردد، اجرای پروژه‌های اصلاحی در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب و برق در پالایشگاه و شهرک مروارید به عنوان پروژه‌های در دست اجرا یاد کرد.
وی به طرحهای مقاوم‌ سازی تاسیسات و عملیات اجرایی اشاره کرد و گفت: لزوم بازبینی در طراح های انجام شده و تغییرات ایجاد شده در استانداردهای متداول جهت مقاوم‌سازی در مقابل زلزله و حوادث براساس آئین نامه ٢٨٠٠ طراحی ساختمانها در برابر زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسـکــن و دستورالعمل بخش انرژی آئین نامه انجمن مهندسین ســــازه آمریکا (ASCE و آئین نامه UBC) در مباحث غیرساختمانی اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس، افزایش ظرفیت و ذخیره‌سازی نفت خام و فرآورده با بهره برداری از پروژه سه مخزن نفت خام و میعانات گازی با ظرفیت ذخیره ٥٠٠ هزار بشکه در سال ١٣٩3 و پروژه احداث ١٧ مخزن ذخیره فرآورده های نفتی را از جمله پروژه های اجرا شده در زمینه پدافند غیرعامل برشمرد.
نامور، پیگیری مراحل استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)،آماده ‌سازی طرح اولیه افزایش ضریب امنیتی مرکز کنترل عملیات شبکه و تهیه طرح جایگزینی تجهیزات فعال شبکه با توجه به استانداردISO 27001 ، نشست آموزشی عمومی و تخصصی برای کاربران و کارشناسان فناوری اطلاعات، بررسی فنی آنتی ‌ویروسهای موجود در بازار و تهیه آنتی ‌ویروس مناسب جایگزینی سیستم‌های رایانه ‌ای قدیمی و خرید ونصب دستگاه Firewall در شبکه داخلی، بررسی سناریو شبکه ثانویه بخش صنعتی از اقدامهای صورت گرفته در پالایشگاه برای دفاع سایبری اعلام کرد.
6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشرفت بیش از ٩٠ درصدی پروژه مقاوم ‌سازی پالایشگاه بندرعباس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات