کاهش نرخ ارز به معنای پرداخت رایانه به کالاهای وارداتی است

بر پایه گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، سید عبدالوهاب سهل آبادی در کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اصفهان افزود: این امر سبب رقابت ناپذیری تولیدات داخلی در مقابل کالاهای وارداتی است که دولت و بانک مرکزی باید با حمایت از تولید کنندگان داخلی آن را جبران کنند.
وی ضرورت کنار هم قرار گرفتن شبکه تولید و توزیع را یکی از مباحث مهم در بهبود فضای کسب وکار عنوان کرد وگفت: بسیاری از کالاهای بی کیفیت در کارگاه های زیر پله ای تولید می شود و باید برای جلوگیری از تولید این کالاها اقدام شود.
رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه، یکی از مهم ترین وظایف اتاق های بازرگانی در کشورهای مختلف را تلاش برای بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد.
مرتضی بیشه گفت : پرداخت سود 20 تا 25 درصدی به سپرده گذاران را یکی از دلایل رکود اقتصادی موجود در کشور عنوان کرد و گفت: باید دولت و بخش خصوصی نظارت دقیق تری بر بانک ها داشته و نرخ سود سپرده های بانکی را کاهش دهند تا سرمایه ها به جای سپرده گذاری در بانک ها، در بخش های مولد اقتصادی سرمایه گذاری شود.
وی از تغییر شاخص رتبه فضای کسب و کار کشور در دولت تدبیر و امید از 150به 119 خبر داد و گفت : این در حالی است که این رتبه در ترکیه 50، در امارات 32 و در کشور مالزی 17 است که نشان می دهد هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
مشاور کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق اصفهان نیز ضمن ارائه گزارشی از نحوه تدوین استراتژی کمیسیون بهبود محیط کسب وکار گفت: در فرایند تدوین استراتژی این کمیته بر خرد جمعی تأکید شده است و سعی شد به جای آوردن مطالب مکتوب به تحلیل شرایط موجود بپردازیم.
کیهان عباسیان از ثبت 37 مورد فرصت برای فعالان اقتصادی استان و52 مورد تهدید در فضای کسب و کار خبر داد و افزود: بررسی ها نشان می دهد که تهدیدات محیط کسب وکار استان بسیار شدید است.
رئیس اداره استاندارد نیز در این نشست نا آگاهی تولید کنندگان از مباحث الکترونیکی، تولید محصولات بی کیفیت، پیاده نکردن الگوی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، اطاله روند ثبت نام یا علامت تجاری و وجود واسطه ها را از جمله مشکلات واحدهای تولیدی در استان ذکر کرد و گفت: اداره استاندارد با کمک گرفتن از مباحث الکترونیک سعی در سرعت بخشیدن به روند صدور پروانه برای تولید کنندگان کرده اما عدم آگاهی تولید کنندگان این روند را کند کرده است.
غلامحسین شفیعی افزود: در بسیاری از موارد تولید کنندگان ما کیفیت را فدای کمیت کرده و علت از دست دادن بازارهای خارجی در کشور ما تولید محصولات بی کیفیت است.
وی تصریح کرد: اداره استاندارد برای حل این معضل به شناسایی و پلمپ این واحدها خواهد پرداخت و اگر کیفیت محصولات داخلی ارتقا یابد نیمی از مشکلات حل خواهد شد.
د / 6020 / 1339/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش نرخ ارز به معنای پرداخت رایانه به کالاهای وارداتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات