اهتمام دولت برقراری نقطه تعادل بین اقتصاد و محیط زیست است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید متصدی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح تصفیه خانه یک شرکت داروسازی در شهر صنعتی رشت در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی، از استاندار گیلان بدلیل رسیدگی به محیط زیست استان در بحث های مختلف زیست محیطی از جمله توجه به مسائل زیست محیطی شهرک های صنعتی، ساماندهی صنعت، امور شهری و ساماندهی پسماندها قدردانی کرد.
وی اظهار کرد: بدلیل تلاش های صورت گرفته، وضعیت ما نسبت به گذشته به ویژه در استان های شمالی بهتر شده است.
متصدی بحث های مربوط به تصفیه فاضلاب، مدیریت پسماند و آلودگی هوا را براساس وظایف محیط زیست از اولویت های این سازمان خواند و گفت: در همین راستا همکاری های بسیار خوبی با وزارت صنعت ، معدن و تجارت داریم.
وی با اشاره به راه اندازی تصفیه خانه ها در شهرک های صنعتی کشور خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته روند رو به رشدی را در این ارتباط داشته ایم.
وی ادامه داد: در برخی از شهرک های صنعتی، تصفیه خانه هایی داشتیم که کارکردشان نامناسب بود و متاسفانه با وجود امکاناتی که سرمایه گذاری شده بود، استفاده نمی شد.
متصدی گفت: هم اکنون راه اندازی تصفیه خانه ها در برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه در شهرک های صنعتی دیده شده و بویژه صنایع هم دارند این کار را انجام می دهند.
وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی چه مستقر در شهرک های صنعتی و چه خارج از آن باید به سیستم تصفیه خانه مجهز شوند، گفت: بر اساس قانون، صنایع داخل شهرک های صنعتی باید پیش تصفیه و واحدهای خارج از شهرک های صنعتی، تصفیه خانه کامل داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی خود این اقدام را انجام دهند تا نیازی به اهرم های قانونی که تشویقی نیز نیستند، نداشته باشیم.
متصدی بیان کرد: تلاش سازمان حفاظت محیط زیست، حمایت از اقتصاد و اشتغال است که در این راستا باید نقطه تعادل بین محیط زیست و صنعت و اقتصاد را مورد توجه قرار دهیم.
وی ادامه داد: باید با توجه به ظرفیت های محیطی و شرایط، توسعه صنعتی و محیط زیست به تعادل برسند تا هم اقتصاد و هم محیط زیست شکوفا داشته باشیم.
مراسم افتتاح پروژه تصفیه خانه یکی از شرکت های داروسازی واقع در شهر صنعتی رشت، با حضور سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار گیلان برگزار شد.
ساخت این تصفیه خانه به مساحت یک هزار مترمربع، از سال 1392 شروع شده، ورودی فاضلاب آن 200 متر مکعب در روز و هزینه ساخت آن 25 میلیارد ریال است. این تصفیه خانه، بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت است.
7296/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اهتمام دولت برقراری نقطه تعادل بین اقتصاد و محیط زیست است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات