خانه تدین در شرایط اضطراری ثبت میراثی شد

شهرام امیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصویب قانون اجباری ثبت میراثی شدن برخی از خانه‌ها و اماکن تاریخی که مالک مانع از ثبت این اماکن می‌شود، اظهار داشت: این قانون در سال جاری تصویب و اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه خانه تدین نجف آباد به عنوان یکی از اولین خانه‌های تاریخی ثبت اجباری شده در استان اصفهان است، اظهار داشت: پرونده این خانه در تاریخ هشت خرداد در اولین اجلاس شورای عالی ثبت کشور در سال جاری مطرح و پس از دفاع توسط مسئولان میراث فرهنیگ اصفهان به صورت اضطراری به ثبت رسید.

مدیر امور بین‌الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه مالک فعلی این خانه حدود یک ماه گذشته ۴۰ درصد این خانه را تخریب کرده است و مسئولان میراث نیز به همراه شهرداری نجف آباد پرونده قضایی علیه وی تشکیل داده اند، افزود: با توجه به ثبت میراثی این خانه قطعا مالک مقصر شناخته شده و دیگر حق ادامه تخریب خانه را نخواهد داشت.

کنترل نهضت تخریب خانه های تاریخی در نجف آباد

وی با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک اقدامات احیای این خانه اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: به مالک نیز این فرصت داده می‌شود که در صورت عدم توانایی در اداره این خانه آن را به افراد متقاضی برای بهره برداری واگذار کند.

امیری در ادامه با بیان اینکه تصویب قانون ثبت اجرایی خانه‌های تاریخی می‌تواند تاثیر بسزایی در حفظ این بناها داشته باشد، بیان کرد: در نجف آباد نهضت تخریب خانه‌های تاریخی و ساخت و ساز برج ها راه افتاده بود که با تصویب و اجرای این قانون این نهضت نیز کنترل شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانه تدین در شرایط اضطراری ثبت میراثی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات