تاثیر تریبون نماز جمعه در آگاه‌سازی جامعه از پیامدهای شوم اعتیاد

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر میرزایی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار با امام‌جمعه موقت ساری افزود: اعتیاد و قاچاق مواد مخدر بلای خانمان‌سوزی است که همه دنیا را درگیر خودکرده و بر این اساس ۲۶ ژوئن برابر با ۵ تیرماه به نام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر مصوب شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، بابیان اینکه امروز موضوع مواد مخدر به‌عنوان یک دغدغه جهانی مطرح است گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز موضوع اعتیاد و مواد مخدر از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که برای فائق آمدن بر این معضل نه‌تنها نیاز به مشارکت هر سه قوا دارد بلکه نیازمند عزم ملی است.

میرزایی، خاطرنشان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری درباره تلاش دشمن بر گسترش مواد مخدر در ایران هشدار فرمودند این نشان از اهمیت موضوع است، لذا بایستی ضمن مقابله با ورود پیش سازها به استان در امر اجتماعی نمودن مبارزه با مواد مخدر از همه ظرفیت‌ها استفاده نمود.

وی ادامه داد: امسال هم هفته مبارزه با مواد مخدر تقارن با ماه مبارک رمضان دارد لذا در ماهی که برای خودسازی و تقرب بیشتر به درگاه ربوبیت است، تربیون های باشکوه و معنوی نماز جمعه فضایی مناسب برای هشدارها و تبیین آسیب‌ها و ناهنجاری‌های ناشی از مصرف، تولید و فروش مواد مخدر هستند.

کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد تا پایان برنامه ششم توسعه

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، در ادامه با تأکید بر نفوذپذیری تریبون‌ها و گفتمان نماز جمعه در دل‌وجان مردم، بیان کرد: در برنامه پنجم توسعه اجرای فعالیت‌هایی در امر مبارزه با مواد مخدر تنظیم شد که غالب آن در حوزه‌های انتظامی و قضایی بود و در برنامه ششم توسعه نیز مقرر است تا پایان برنامه، اعتیاد به میزان ۲۵ درصد کاهش یابد.

میرزایی، به تغییر ذائقه اعتیاد در مصرف‌کنندگان و گرایش به مواد مخدر صنعتی (شیشه، آل اس دی، آمفتامین‌ها، اکستاسی و ...) اشاره کرد و گفت: دامنه حوادث و آسیب‌های ناشی از اعتیاد بسیار وسیع است ولی مصرف مواد صنعتی آسیب‌های شدیدتری دارد که جهت رفع این معضلات عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجرایی را می‌طلبد.

وی، استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای مقابله با اعتیاد را اصل ضروری در این حوزه عنوان و خاطرنشان کرد: مبارزه با مواد مخدر وظیفه یک دستگاه و یا شورای خاصی نیست و همه در این حوزه مسئول هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، بابیان اینکه در ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، سیاست استراتژِی متوازن دنبال می‌شود، ابراز داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها نیز، با فعال کردن ۵ کمیته، مقابله، فرهنگی و پیشگیری، درمان، مشارکت‌های مردمی و کمیته حقوقی به دنبال اجتماعی کردن مبارزه و مقابله با این بلای خانمان‌سوز، است.

میرزایی، افزود: درراه‌ی که در پیش داریم نیاز به مشارکت و هم‌افزایی همه اقشار جامعه اعم از روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، خیرین، ورزشکاران و ... داریم.

وی در پایان سخنان خود بار دیگر به فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: چالش‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر بسیار زیاد است، لذا تریبونهای نماز جمعه در آگاه‌سازی جامعه از مضرات سوءمصرف مواد مخدر، پیشگیری و مقابله تأثیرگذار است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاثیر تریبون نماز جمعه در آگاه‌سازی جامعه از پیامدهای شوم اعتیاد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات