تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان تشکیل می‌شود

تعاونی فرماندار زاهدان گفت: تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان، علی خانجانی پیش از ظهر امروز درجلسه هماهنگی جهت تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان تشکیل می‌شود.

فرماندار شهرستان زاهدان با اشاره به اهمیت تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان، گفت: باوجود معادن و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل شهرستان این تعاونی می‌تواند در توسعه شهرستان زاهدان نقش مؤثری برای درآمدزایی و اشتغال جوانان داشته باشد و بستر مناسبی برای توسعه پایدار با مشارکت مردم فراهم نماید.

وی با اعلام آمادگی خود برای همکاری و تسریع در تأسیس تعاونی توسعه و عمران در این شهرستان، افزود: تأسیس این شرکت مزایای زیادی برای شهرستان به دنبال دارد.

نماینده مجمع استانداران کشور در این جلسه بابیان اهمیت بخش تعاون و جایگاه قانونی آن به تشریح شرکت تعاونی عمران شهرستان و زوایای قانونی آن پرداخت و اظهار داشت: به منظور جلب مشارکت عموم مردم در راستای رشد، توسعه و عمران شهرستان، هدایت منابع مردم به بخش‌های تولیدی، لازم است افرادی که به‌عنوان هیئت مؤسس انتخاب می‌شوند خوش‌نام و پاک دست بوده و دارای دیدگاه اقتصادی باشند.

تاجیک هدف از تشکیل این تعاونی‌ها را شناسایی افراد متعهد و کارآفرین بخش‌های خصوصی در هر شهرستان عنوان کرد و گفت: این تعاونی‌ها برای به‌کارگیری سرمایه‌های خرد مردم باهدف اقتصادی، توسعه‌ای و اعتماد متقابل اعضا آن ایجاد می‌شود و می‌تواند موفقیت لازم را کسب کند.

وی افزود: این شرکت‌ها می‌توانند بر روی طرح‌هایی که توسعه شهرستان را دربر داشته باشد، مانند طرح‌های هادی، معادن، احیای بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، موارد گردشگری و یا هر طرح دیگری کار کند و سود به دست آمده از آن بین مردم و اعضا تقسیم شود.

درپایان این جلسه پس از تبادل نظر  آقای طاهری به‌عنوان رئیس هیئت مؤسس، آقای نوتی زهی به‌عنوان نائب رئیس و آقای کریمی به‌عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان تشکیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات