تهیه لیست کارگاه‌ها و صنایع تولیدکننده فاضلاب در جنوب شهر

فاضلاب کارون رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت:‌ برای حل معضل زیست محیطی آبیاری مزارع جنوب شهر تهران، لیستی از کارگاه‌ها وصنایع تولیدکننده فاضلاب در جنوب شهر تهران توسط شورایاران تهیه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ رحمت الله حافظی در جلسه رسیدگی و حل مشکلات آبیاری اراضی کشاورزی با فاضلاب خام در محدوده شهرک رسالت واقع در منطقه 19، گفت: باید مزارع با فاضلاب تصفیه شده آبیاری شود و از سازمان‌های ذیربط به ویژه اداره کل محیط زیست استان تهران، شبکه بهداشت و آبفای روستایی انتظار می‌رود بازدیدهای منظم از روند آبیاری مزارع داشته باشند و گزارش‌‌های تهیه شده را نیز به کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ارسال کنند.

وی با بیان اینکه عدم اتصال شهرک رسالت به شبکه آب شرب شهری و آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب چالشی جدی است که می‌‌توان با مدیریت آن را حل و فصل کرد، تاکید کرد: بر حسب گزارش‌های ارائه شده توسط نمایندگان دستگاه‌های ذیربط، می‌بایست لیستی از کارگاه‌ها و صنایع تولیدکننده فاضلاب در جنوب شهر تهران توسط شورایاران تهیه شود.

حافظی ادامه داد: ستاد محیط زیست شهرداری تهران نیز در چند روز آینده می‌بایست گزارش مصوبی از وضعیت زیست محیطی شهرک رسالت تهیه و به کمیسیون سلامت شورا ارائه کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران،‌ همچنین تصریح کرد: باید برآورد هزینه احداث و ساخت فاضلاب در شهرک رسالت و احداث مرکز تصفیه آب های سطحی توسعه آبفای روستایی استان تهران بررسی و اعلام شود، همچنین با توجه به اهمیت موضوع، بازدیدی از سطح منطقه با حضور مسئولان مربوطه خواهیم داشت.

محمد حقانی دیگر عضو کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز در این جلسه، گفت: باید بخشی از بودجه‌هایی که صرف درمان می‌شود برای پیشگیری اختصاص یابد از این رو باید موضوع کیفیت آب شرب مصرفی و نهرهای آبیاری مزارع تضمین شود. با توجه به حساسیت موضوع باید تصمیمات درستی در این خصوص اتخاذ شود.

در این جلسه مدیرکل محیط زیست شهرستان تهران، بخشدار شهر آفتاب، رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری، رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران، نمایندگان جهاد کشاورزی شهرستان تهران، آب و فاضلاب روستایی تهران، شهرداری منطقه 19 و شورایاران منطقه 19 حضور داشتند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهیه لیست کارگاه‌ها و صنایع تولیدکننده فاضلاب در جنوب شهر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات