طب سنتی به خانه‌های بهداشت می‌رود

خدادوست مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آیین نامه اقدامات ایجابی در حوزه طب سنتی تدوین شده ایت از تسری آموزه‌های طب سنتی به همه دست اندرکاران عرصه سلامت خبر داد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، محمود خدا دوست - مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت در اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به ضرورت ضابطه مندی در ارائه خدمات طب سنتی با توجه به پیشینه فرهنگی کشور،اظهار داشت: در برنامه عملیاتی وزارت بهداشت در سال 95، ادغام خدمات تایید شده طب سنتی در نظام سلامت کشور به عنوان یک هدف کلی پیش بینی شده است.

خدا دوست افزود: با هدف تعامل هر چه بیشتر طب سنتی و طب رایج و ارائه خدمات ایجابی در کنار اقدامات سلبی نسبت به موارد عدیده تخلف در طب سنتی، تمامی دست اندرکاران نظام سلامت از ابتدایی ترین سطوح ارائه خدمات که شامل خانه‌های بهداشت و بهورزان هستند تا سطوح تخصصی، قابلیت‌ها و توانمندی‌های طب سنتی را فرا می‌گیرند.

وی تصریح کرد: ایجاد مراکز ارائه فرآورده‌های طبیعی، سنتی و گیاهان دارویی با مسئولیت فنی داروسازی، پزشک عمومی و داروساز سنتی به عنوان برخوردی ایجابی با عطاری‌های متخلف در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

به گزارش وزارت بهداشت، وی افزود: برنامه آموزش ارتقا و حفظ سلامتی مردم با آموزه‌های طب سنتی برای بهورزان و کارشناسان مراکز بهداشتی و درمانی، دوره‌های آموزشی کوتاه مدت جهت پزشکان عمومی و ایجاد واحد درسی آشنایی با طب سنتی در کروکولیوم آموزشی رشته‌های علوم پزشکی در راستای این هدف تدوین شده است.

خدادوست با اشاره به ضابطه مند شدن نظارت‌ها بر خدمات مراکز طب سنتی و عطاری‌ها تصریح کرد: آیین نامه مربوط به موسسات آموزشی و موسسات درمانی در حوزه طب سنتی و مکمل با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت تدوین شد و پس از نهایی شدن و ابلاغ به تمامی دانشگاهها توسط اداره نظارت بر درمان دانشگاه‌ها و با همکاری دفاتر طب سنتی اجرایی می‌شود.

وی همچنین از راه اندازی چهار سلامتکده طب سنتی با مشارکت بخش خصوصی در استانهای یزد، تهران، مشهد و کرمان با تعرفه دولتی و با نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی این استانها خبر داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طب سنتی به خانه‌های بهداشت می‌رود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات