چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری های اسلامی در مشهد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد هادی قاسم‌پور گفت : مجمع جوانان همکاری اسلامی برای گفتگو و همکاری" و گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد برگزارکننده این اجلاس می‌باشند.

قاسم‌پور با اشاره به اینکه چهارمین اجلاس مجمع بین‌المللی جوانان همکاری اسلامی در پنج روز برپا می‌گردد؛ گفت: با حضور نمایندگان سازمان همکاری اسلامی و سایر نهادهای آن مانند آیسسکو و ارسیکا، سفرای کشورهای اسلامی و دانشگاهیان به میزبانی گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وی افزود: 100 نفر از دانشجویان و جوانان از سراسر جهان اسلام در کنار 50 نفر از جوانان ایرانی در این اجلاس، نقش هیات‌های وزارتی در اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی را ایفا خواهند نمود.

مشاور شهردار در امور جوانان به سوی توسعه، صلح و اتحاد در جهان اسلام و ارتقای جایگاه جوانان در توسعه شهرها را از موضوعات چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری اسلامی دانست و افزود : صنایع فرهنگی، گردشگری حلال و سالم در جهان اسلام، مشارکت و یکپارچگی در مبارزه با افراط گرایی، و تقویت همبستگی اسلامی از زیر موضوعات این اجلاس برشمرد.

قاسم‌پور گفت: از دیگر زیر موضوعات چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکارب اسلامی، ارتقای نقش جوانان در توسعه شهرها و دستیابی به اهداف توسعه پایدار شهری، بررسی نمونه‌ها و مدل‌های موفق مشارکت جوانان در کشورهای اسلامی، آشنایی با ایران اسلامی و مشهد الرضا (ع) به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 می‌باشد.

وی معرفی ظرفیت‌های شهر مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 در بین دولت‌های اسلامی از طریق جوانان و نمایندگان آنان از اهداف چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری اسلامی برشمرد و اذعان کرد: کاشت نهال در باغ گیاه شناسی مشهد به عنوان سمبل اتحاد میان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی و آغاز کمپین "کاشت برای صلح، 500 درخت در هر سال که هدف هفتم بیانیه جوانان استانبول بوده، از برنامه‌های فرهنگی این اجلاس است.

دبیر چهارمین اجلاس بین المللی مجمع جوانان همکاری اسلامی افزود: بازدید از پروژه‌های سطح شهر مشهد، اماکن تاریخی و فرهنگی شهر، اجرای تاتر با موضوع جوانان جهان اسلام و اجرای جنگ و سرود با محوریت جوانان از دیگر برنامه‌های فرهنگی چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان کشورهای اسلامی به میزبانی گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد می‌باشد.

قاسم‌پور گفت: این اجلاس توسط مجمع جوانان کشورهای اسلامی برای گفتگو وهمکاری و گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد با همکاری دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی، دبیرخانه مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، شورای اسلامی شهر مشهد و شورای راهبردی مشهد ۲۰۱۷ و مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد برگزار می گردد.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری های اسلامی در مشهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات