فروشگاه خانه صنایع دستی شهرستان سمنان افتتاح شد

به گزارش ایرنا، جعفر صفاخواه، معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، در این آئین گفت: این فروشگاه به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی در خانه صنایع دستی سمنان، واقع در بلوار شریف واقفی این شهر افتتاح شد.
وی هدف از راه اندازی این فروشگاه را حمایت از هنرمندان و ایجاد چرخه اقتصادی در حوزه تولید صنایع‌دستی عنوان کرد و گفت: تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی سمنان در این فروشگاه در معرض دید و فروش علاقه‌مندان به هنر صنایع دستی قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه این فروشگاه توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان به انجمن صنعتگران صنایع دستی به عنوان بخش خصوصی و به صورت مشارکت دولتی واگذار شده است، افزود: بهره برداران با ایجاد چیدمان مناسب در این فروشگاه، صنایع دستی اصیل استان را عرضه می‌کنند.
صفاخواه با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج فروشگاه صنایع دستی استاندارد در استان سمنان فعال است، گفت: این مرکز زیر نظارت معاونت صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان فعالیت می‌کند.
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: بیشتر خدماتی که در حوزه صنایع دستی استان قابل واگذاری بوده، به بخش خصوصی و پیشخوان دولت واگذار شده است و اداره کل بر این خدمات نظارت دارد.
وی گفت: تا کنون بسیاری از ابنیه تاریخی و مراکز آموزشی استان سمنان از جمله ساختمان‌های آموزشی- تولیدی کلاته خیج، ابرسج، تویه دروار، ارگ، تدین، کارخانه پنبه گرمسار، فروشگاه دامغان و ... به هنرمندان صنایع دستی واگذار شده است.
حدود پنج هزار هنرمند صنایع دستی در استان سمنان مشغول فعالیت هستند.
امروز، بیستم خرداد، روز جهانی صنایع دستی است.
7342/6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فروشگاه خانه صنایع دستی شهرستان سمنان افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات