وجود 90 میلیارد یورو زیر بالش ایتالیایی ها

عدم اعتماد به بانک ها و موسسات اعتباری و نبود بهره بانکی باعث شده است تا مردم ایتالیا در سال های اخیر به تدریج پس اندازهای خود را از بانک ها بیرون کشیده و در خانه و به اصطلاح زیر بالش ها نگهداری کنند. خبرگزاری ایرنا: عدم اعتماد به بانک ها و موسسات اعتباری و نبود بهره بانکی باعث شده است تا مردم ایتالیا در سال های اخیر به تدریج پس اندازهای خود را از بانک ها بیرون کشیده و در خانه و به اصطلاح زیر بالش ها نگهداری کنند.

در پی رسوایی های مالی اخیر بانک ها ، اعتماد مردم ایتالیا نیز به مؤسسات اعتباری و بانکی جهت سپردن پس اندازها از بین رفته و با توجه به اینکه بهره ای به سپرده های آنها تعلق نمی گیرد پس اندازهای خود را به ناچار در خانه نگهداری می کنند.

هر روز شمار بیشتری از مردم در ایتالیا ترجیح می دهند پس انداز های خود را از بانک ها بیرون کشیده و در بین دیوارهای خانه نگهداری کنند. بانک مرکزی ایتالیا نیز در گزارشی در مورد روبه وخامت رفتن رابطه بین مؤسسات اعتباری و بانکی و مشتریان آنها نیز اشاره کرده است.

میزان جذب پس انداز شهروندان از سال 2013 تا به امروز رو به کاهش است و در سال 2012 میلادی میزان کل پس انداز شهروندان ایتالیایی نزد بانک های این کشور برابر با 1761.6 میلیارد یورو گزارش شده بود، این میزان در 31 دسامبر 2013 با دو درصد کاهش به رقم 1728.7 میلیارد یورو رسیده است، رقمی که پس از 12 ماه مجدداَ با 1.2 درصد کاهش به 1707.7 میلیارد یورو افت کرد و در نهایت در 31 دسامبر سال 2015 رقم پس انداز های نگهداری شده نزد بانک های ایتالیا به 1697.2 میلیارد یورو کاهش یافت.

بر اساس این گزارش طی 40 ماه اخیر پس انداز کنند گان ایتالیایی 90 میلیارد یورو از پس انداز های خود را از بانک ها بیرون کشیده اند که نتیجه آن کاهش پنج درصدی میزان سرمایه در دست بانک های ایتالیایی است. برای درک چنین وضعیتی در بانک های ایتالیایی باید به آمار سال های 2008 نگاه کرد زمانی که میزان پس انداز های مردم ایتالیا نزد بانک ها برابر با 1640.7 میلیارد یورو بود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وجود 90 میلیارد یورو زیر بالش ایتالیایی ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات