ترکیه اقدامات اعتراضی علیه آلمان آماده می‌کند

اردوغان سخنگوی رئیس جمهور ترکیه از آماده سازی اقدامات اعتراضی علیه آلمان از طرف آنکارا به دلیل تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه در پارلمان این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه"، یک سخنگوی رئیس جمهور ترکیه اقدامات اعتراضی آنکارا علیه آلمان به دلیل تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه در پارلمان این کشور را اعلام کرده است.

بعد از تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان، بر اساس اطلاعات رسمی، ترکیه حالا می خواهد اقدامات اعتراضی علیه آلمان را در پیش گیرد.

"ابراهیم کالین"، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی در آنکارا اعلام کرد که سازمان های ذی صلاح به ویژه وزارت امور خارجه ترکیه یک برنامه اقدام علیه آلمان در این راستا را آماده می کنند.

اقدامات پیشنهادی سپس به نخست وزیر و رئیس جمهور ترکیه ارائه می شود. جزئیات در این باره متعاقبا اعلام می شود. ترکیه شدیدا به تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان اعتراض کرده و این مسئله به تنش هایی بین این دو کشور منجر شده است.

در همین حال یک روزنامه طرفدار دولت ترکیه به نام Günes ، آلمان را مسئول بمب گذاری اخیر در استانبول با حدود یازده کشته اعلام کرده است.

در بمب گذاری روز سه شنبه در استانبول ترکیه یازده نفر کشته شدند.

وزیر امور خارجه ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که رسانه های آلمانی در تنظیم گزارش های خصمانه خود علیه ترکیه کنترل و نظارت می شوند. به گفته وی در آلمان هیچ چیز در این راستا تصادفی اتفاق نمی افتد. هبچ یک از تیترهای خصمانه علیه ترکیه و رئیس جمهور آن به صورت تصادفی شکل نمی گیرد. در آلمان همچنین رسانه ها آزاد نیستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترکیه اقدامات اعتراضی علیه آلمان آماده می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات