شولتز تهدیدات ترکیه علیه نمایندگان پارلمان آلمان را تابو شکنی مطلق دانست

مارتن شولتز رئیس پارلمان آلمان انتقاد شدیدی به تهدیدات اردوغان علیه نمایندگان پارلمان آلمان به دلیل تصویب قطعنامه نسل کشی ارامنه وارد کرده و این گونه اقدامات را تابو شکنی مطلق دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اروپا انتقاد شدیدی به واکنش های تند اردوغان علیه آلمان و نمایندگان پارلمان این کشور به دلیل تصویب قطعنامه نسل کشی در پارلمان آلمان وارد کرد.

وی انتقاد شدیدی به تهدیدات رئیس جمهور ترکیه علیه نمایندگان پارلمان آلمان که این قطعنامه را تصویب کرده اند وارد کرد.

در متن نامه ای که شولتز در همین راستا برای اردوغان فرستاده و قرار است صبح روز جمعه تحویل داده شود و هفته نامه "اشپیگل" آن را منتشر کرده است آمده است:  نمایندگان پارلمانی که در چارچوب ماموریت خود موضع گیری می کنند علی رغم برخی اختلاف نظرها در یک مسئله سیاسی به هیچ عنوان نباید در کنار تروریست ها قرار داده شوند. چنین اقدامی یک تابو شکنی مطلق است که من آن را به شدت محکوم می کنم.

اردوغان اخیرا انتقاد تندی را به نمایندگان ترک پارلمان آلمان که به قطعنامه نسل کشی ارامنه رای داده بودند وارد کرده و آن ها را همردیف با تروریست ها دانسته و خواستار آزمایش خون برای مشخص شدن هویتشان شده بود.

شولتز در این نامه حملات لفظی اردوغان علیه نمایندگان پارلمان آلمان را به شدت محکوم کرده و تاکید کرد که من به عنوان رئیس یک پارلمان چند ملیتی، چند قومی و چند مذهبی اجازه دارم بگویم که انجام آزادانه ماموریت از طرف نمایندگان یک سنگ بنای مهم دموکراسی اروپایی ما است.

وی خود را موظف دانست که از نمایندگان پارلمان آلمان در برابر این تهدیدات و توهین ها حمایت کند.

رئیس پارلمان اروپا در این نامه  انتقادی همچنین تصریح کرد که راه برای آزادی ویزا برای اتباع ترک یا عضویت آینده ترکیه در اتحادیه اروپا به این ترتیب ساده تر نمی شود. آزادی انجام ماموریت بخصوص آزادی از فشارهای خارجی یکی از شاخص های کلیدی برای کیفیت یک دموکراسی است.

وی انجام تهدید از طرف مقامات عالی رتبه یک کشور علیه نمایندگان پارلمان کشور دیگری را در دراز مدت بدون تاثیر بر روابط بین المللی ندانست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شولتز تهدیدات ترکیه علیه نمایندگان پارلمان آلمان را تابو شکنی مطلق دانست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات