عبور از فصل پیک نیازمند هماهنگی کلیه واحدهای شرکت برق است

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مصطفی نجفیان روز پنجشنبه در جلسه کاهش پیک مصرف برق استان در سنندج افزود: با توجه به رشد مصرف در فصل تابستان دو هزار و 500 مگاوات کمبود نیرو در سطح کشور وجود دارد که در صورت عدم اعمال سیاست های مدیریت مصرف و مشارکت نکردن مشترکان با خاموشی مواجه خواهیم شد.
وی با بیان اینکه صنعت برق تمامی سعی و توان خود را در جهت عبور از فصل پیک بدون تحمیل خاموشی به مشترکان به کار خواهد گرفت گفت: در این راستا توانیر سهمیه کاهش پیک مصرف برای استان های مختلف را مشخص کرده است و سهمیه استان کردستان نیز 27 مگاوات است که امیدواریم با انجام اقدامات لازم سطح شرکت این رقم در پایان فصل پیک محقق شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با تاکید بر نقش فرهنگ سازی در کاهش پیک مصرف اظهار کرد: هم اکنون 85 درصد از مشترکان استان در بخش خانگی قرار دارند که حدود 50 درصد از مصرف برق استان را به خود اختصاص داده اند و در صورت فرهنگ سازی و مشارکت این مشترکان، میزان مصرف به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
وی با یادآوری مشوق های وزارت نیرو جهت کاهش پیک مصرف در بخش کشاورزی گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته وزارت نیرو طرح های تشویقی ویژه ای در نظر گرفته است و کشاورزان در صورت خاموش کردن پمپاژ و موتورهای آب خود در ساعات اوج مصرف شب از برق رایگان در طول دوره همکاری و نیز پاداش های ویژه دیگر برخوردار خواهند شد.
نجفیان با بیان اینکه در استان کردستان برخلاف استان های گرم کشور ساعات پیک مصرف در چهار ساعت اول شب یعنی از 20 الی 24 اتفاق می افتد افزود: انتظار می رود مشترکان با رعایت مدیریت مصرف در این زمان با شرکت توزیع همکاری کرده و رقم صورتحساب برق مصرفی خود را کاهش دهند.
وی در ادامه کارخانجات و دستگاه های اجرایی صاحب مولد را به تولید برق و تزریق آن به شبکه در ساعات اوج مصرف فرا خواند و اظهار کرد: وزارت نیرو، برق تولیدی این مولدها را با قیمت مناسبی خریداری می کند و این موضوع می تواند مشوق خوبی برای به مدار آمدن این مولدها در ساعات اوج مصرف باشد.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عبور از فصل پیک نیازمند هماهنگی کلیه واحدهای شرکت برق است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات