استاندار خراسان شمالی از ساخت بدون مطالعه برخی فضاهای آموزشی انتقاد کرد

به گزارش ایرنا سیدعلی اکبر پرویزی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان از وجود ساختمان های خالی گلایه کرد و گفت: با وجود اینکه هزینه های هنگفتی برای ساخت این گونه ساختمان ها شده اما برخی از این فضاها در حال تخریب می باشد.
وی افزود: مدارسی حتی 20 کلاسه در روستاها بدون برنامه ریزی ساخته و بدون استفاده رها شده است.
وی با بیان اینکه ظرفیت این روستاها بیش از سه کلاسه نبوده است افزود: این وضعیت که ساختمان بسازیم و رها کنیم آزار دهنده است باید ساختمان های آموزشی بدون استفاده سازماندهی شوند و در اختیار نهادها و ارگان هایی که در آن منطقه نیاز به فضا دارند گذاشته شود.
وی اظهار کرد: حتی اگر طبقه ای از ساختمان ها خالی است باید با برنامه ریزی مورد استفاده قرار گیرد.
استاندار خراسان شمالی در ادامه از ساخت چند خانه عالم در روستاها خبر داد که هم اکنون بدون استفاده رها شده است.
وی گفت: برای ساخت هر یک از این فضاها یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده اما هم اکنون در، پنجره و حتی شیر آلات این فضاها مورد سرقت قرار گرفته است.
پرویزی از تمامی دستگاه هایی که چنین فضاهایی دارند خواست تا این فضاها در اختیار خانه های بهداشت، کتابخانه ها، کانون های فرهنگی و سایر ادارات قرار گیرد.
وی افزود: سالن های ورزشی نیمه تمام در روستاها نیز امکان واگذاری به دهیاری ها وجود دارد که می توان اجاره داد که از این فضاها به صورت چند منظوره استفاده کرد.
وی از تمامی مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا طرح هایی که نیمه کاره رها شده اند و اعتبار برای تکمیل آنان نیست را به بخش خصوصی واگذار کنند.
وی در این جلسه از فرمانداران خواست تا تا دو هفته اعتبارات شهرستانی را بر اساس چهارچوب قانونی تعیین تکلیف کنند تا بودجه 95 زودتر از سال گذشته تصویب و ابلاغ کنیم و همچنین دستگاه های اجرایی نیز یک هفته مهلت دارند تا بودجه استانی خود را تعیین تکلیف کنند.
وی اظهار کرد: برخی از طرح های کوچک در روستاها نیز به دهیاری واگذار شود تا آنان با کمک مردم طرح را حتی با قیمت پایین تر به سرانجام برسانند و در حوزه فنی باید دستگاه مربوطه نظارت داشته باشد.
استاندار خراسان شمالی همچنین گفت: مدیران دستگاه های اجرائی از برگزاری همایش ها و سمینار هایی که بدون اهداف و نتیجه برگزار می شود خود داری کنند چرا که با شرایط سخت مالی دولتی این گونه اقدامات نادرست است.
وی اشاره ای به همایش ملی انگور نیز کرد و افزود: اگر این همایش که چهار میلیارد ریال برآورد هزینه شده است نتجیه ای مثبت نداشته باشد از برگزاری آن خودداری و اعتبار آن را در بخش دیگری از جمله کمک به سرد خانه ها برای نگهداری محصولات باغ داران هزینه شود.
وی بر برگزاری همایش های کاربردی تاکید کرد و گفت: برگزاری یک همایش و دور هم جمع شدن ها و مقاله خواندن و نهار خوردن هیچ مشکلی از استان برطرف نمی کند.
استاندار خراسان شمالی در خصوص پالایشگاه نیز گفت: این موضوع در کمیسیون مطرح شده است و اگر دو شرط مطالعه زیست محیطی و تایید سرمایه گذاران خارجی را داشته باشند واگذاری زمین هیچ مشکلی نیست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه تاکنون در خصوص واگذاری پروژه های نیمه تمام اقدامی نشده است گفت: پروژه ها باید برای واگذاری به بخش خصوص ساماندهی شود.
حسن نادری افزود: تاکنون 67 پروژه توسط دستگاه ها به سازمان مدیریت ارائه شده است اما بیشتر این طرح ها ، پروژه های نیمه تمام نیستند بلکه اقداماتی است که باید خود دستگاه ها انجام دهند.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا پروژه هایی که بنا به دلایل مختلفی تاکنون رها شده اند را واگذار کنند تا روی دوش دولت نماند اما امکان واگذاری طرح های جدید نیز وجود دارد.
نادری در بخش دیگری از سخنانش گفت: تاکنون در شورای برنامه ریزی و کارگروه های آن 84 جلسه تشکیل شده است که 395 مصوبه نیز داشته است که از مجموع این تعداد 444 مصوبه اجرایی و 52 مصوبه نیز در حال اجرا است که نشریه ای در این خصوص تدوین خواهد شد.
این نشست با حضور مسئولان و مدیران کل در سالن اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزارشد.
3007/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار خراسان شمالی از ساخت بدون مطالعه برخی فضاهای آموزشی انتقاد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات