قوانین دستگاه ها باید مطابق با توسعه فناوری ها تغییر کند

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل گفت: امروزه فناوری ها به سرعت در حال تغییر است و در زمینه های مختلف بخش قابل توجهی از فعالیت ها از جمله در جراحی پزشکی با استفاده از ربات ها انجام می شود.
وی افزود: بر این اساس دستگاه ها باید خود را بروز کنند و به خصوص در دوره اعمال سیاست های اقتصاد مقاومتی ضوابط خود را در جهت حمایت از تولید تغییر دهند.
استاندار اردبیل بیان کرد: اصول و قوانین در جای خود محترم است اما برای رونق تولید داخل دستگاه ها باید قوانین و ضوابط خود را اصلاح کرده و سپس اعمال کنند.
او اضافه کرد: بازار روز دنیا به دنبال تولیداتی با استانداردهای مشخص است و باید این مفهوم در کشور نیز حاکم شود و بخش تولید و دستگاه های متولی نیز در این جهت گام بردارند.
خدابخش ادامه داد: کمک به صادرات در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است و رعایت استاندارد در تولید برای استان اردبیل راهبردی است و از هر واحد تولیدی که در این راستا گام بردارد، حمایت می شود.
وی با بیان اینکه صادرات فعالیتی تخصصی است، عنوان کرد: بازار بزرگ کشور روسیه در شرایطی که تحت تحریم اتحادیه اروپاست، فرصت مناسبی برای ورود محصولات غذایی است اما در عین حال استانداردهای خاص خود را دارد که باید توسط تولید کنندگان رعایت شود.
استاندار اردبیل همچنین گفت: تعرفه صادرات بین دو کشور نیز از 40 درصد کاهش یافته که زمینه را برای ورود به بازار طلایی روسیه بیش از پیش فراهم کرده که باید تولیدکنندگان استان اردبیل از این فرصت بیشترین بهره را ببرند.
وی تاکید کرد: ایجاد یک واحد تولیدی استاندارد در راستای توسعه استان و رونق صادرات کشور است و از این رو باید واحدهای تولیدی به سمت تولید مطابق با استانداردهای جهانی حرکت کنند.
در ادامه جلسه به مشکلات پنج واحد تولیدی از جمله در زمینه استمهال بدهی و کمبود سرمایه در گردش رسیدگی و دستورات لازم در جهت رفع آنها صادر شد.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قوانین دستگاه ها باید مطابق با توسعه فناوری ها تغییر کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات