توجه به ایمنی راه از اولویت‌های اداره کل راه و شهرسازی است

به گزارش ایرنا، شهرام ملکی روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار ویژه شهرستان سقز افزود: افزایش طول بزرگراه در استان، حراست و نگهداری از زمین‌هایی که در تملک راه و شهرسازی هستند و آسفالت راه های روستایی از دیگر اولویت هاست.
وی با بیان اینکه میانگین شهرستان سقز از لحاظ آسفالت راه روستایی 37 درصد است، ادامه داد: در دو سال گذشته 60 کیلومتر راه روستایی در شهرستان سقز آسفالت شده است.
وی افزود: در سال گذشته در حوزه جاده های سقز افزون بر 40 میلیارد ریال عملیات روکش آسفالت انجام شده است.
ملکی برنامه ریزی برای اجرای تقاطع غیر هم سطح روگذر 'آیچی' سقز را از دیگر مواردی مطرح کرد که در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی کردستان قرار دارد.
فرماندار سقز نیز با بیان اینکه میزان برخورداری این شهرستان از آسفالت راه های روستایی، پایین تر از میانگین استانی است خواستار توجه ویژه به این موضوع شد.
علی اکبر ورمقانی افزود: در راستای ارتقای سطح راه های روستایی، در سال گذشته افزون بر 60 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه راه و شهرسازی در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمات زیادی برای ارتقای رفاه اجتماعی مردم روستایی انجام داده تصریح کرد: توجه به راه روستایی به دلیل گستردگی و پراکندگی روستاهای این شهرستان نیازمند توجه بیشتر است.
ورمقانی بر اتمام بخشی از مسکن مهر سقز و آماده سازی زیرساخت های آموزشی و رفاهی در نزدیکی مسکن مهر این شهرستان تاکید کرد.
او با بیان اینکه سقز یک شهرستان مرزی است بر لزوم در نظر گرفتن اعتبار مناسب جهت برف روبی مسیر پاسگاه های مرزی تصریح کرد و در خصوص فرودگاه سقز نیز اظهار داشت: تملک زمین های محدوده فرودگاه و انتقال اسناد باید اجرایی شود.
فرماندار سقز با اشاره به اهمیت کنار گذر شهرستان در کاهش ترافیک اذعان کرد: این طرح از دغدغه های اصلی مردم شهرستان است که تسریع در اتمام آن بسیار ضروری است.
ورمقانی در این نشست بر تبدیل مسیر سقز - بوکان به بزرگراه، تسریع در اتمام 10 کیلومتر آسفالت جاده سقز - مریوان، توجه به بهسازی جاده سقز - بانه، نگهداری راه های آسفالته روستایی و در نظر گرفتن اعتبار مناسب برای برف روبی تاکید کرد.
عیسی گوهری، فرمانده پلیس راه کردستان هم با بیان اینکه بر اساس اعلام پزشکی قانونی در سال گذشته 106 نفر در حوزه مسیرهای منتهی به سقز در حادثه رانندگی زخمی و یا کشته شده اند، بر رفع مسیرهای پر خطر و زیر بار ترافیک رفتن بخش هایی از جاده های منتهی به سقز به بزرگراه تاکید کرد.
شهرستان سقز دارای 960 کیلومتر راه روستایی، 30 کیلومتر بزرگراه و 192 کیلومتر جاده بین شهری است.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به ایمنی راه از اولویت‌های اداره کل راه و شهرسازی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات