رییس اتاق بازرگانی اصفهان:بنگاه های تولیدی به عفو مالیاتی نیاز دارند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سیدعبدالوهاب سهل آبادی در نشست مدیرکل امور مالیاتی استان با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، هیات رئیسه اتاق اصناف و خانه صنعت و معدن و جمعی از منتخبان بخش خصوصی در اداره کل امور مالیاتی استان، شرایط فعلی بنگاه های تولیدی را سخت و نامساعد توصیف کرد.
وی گفت: در فروردین امسال برای بخشودگی جرائم مالیاتی به اداره کل امور مالیاتی تفویض اختیار کامل شد.
وی اظهار کرد: ما انتظار داریم این بخشودگی ها به صورت کامل و در کمترین زمان اعلام و اجرا شود.
سهل آبادی گفت: اصناف جمعیت بزرگی از جامعه را تشکیل می دهند که اداره امور مالیاتی با اتخاذ تمهیدات ویژه و بسرعت در باره میزان و نحوه دریافت مالیات با آنها توافق می کند در حالی که تمام سختگیری ها برای بخش تولید اعمال می شود و امسال نیز فشار مالیاتی بر این بخش بیش از همیشه رخ داد.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به شعار سال، رویکرد اداره کل امور مالیاتی را 'مؤدی محوری با تکیه بر اقتصاد مقاومتی' برشمرد و از بخشودگی جرائم مالیاتی مستقیم و ارزش افزوده خبر داد.
مراد امیری با اشاره به پروژه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرا در سال 95 گفت: طرح جامع مالیاتی کشور که از بهمن سال 92 به صورت آزمایشی در یکی از ادارات استان بررسی و اجرا شد، در بهمن سالجاری در کلیه ادارات اجرایی می شود.
وی درآمد محقق شده در سال 95 را حدود 70 درصد اعلام کرد و افزود: هیچگونه فشار مالیاتی در سال 94 صورت نگرفت و ما به سمتی حرکت کردیم تا حداکثر رضایت مالیاتی را به همراه داشته باشد.
نشست مشترک مؤدیان منتخب استان با حضور مدیرکل، معاونان، ممیزان و سرممیزان اداره کل استان در پی مصوبه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و بنابر تأکید استاندار اصفهان در سالن جلسات اداره کل امور مالیاتی استان تشکیل شد.
طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و ملی کشور است و بعنوان موتور محرک نظام نوین مالیاتی محسوب می شود.
افق چشم انداز طرح جامع مالیاتی با توجه به مشکلات موجود سیستم مالیاتی کشور بر سه فرآیند شناسایی و ردگیری جریان اطلاعات فعالان اقتصادی کشور، پردازش اطلاعات و تشخیص مالیات و در نهایت وصول مالیات حقه، متمرکز شده است.
طرح جامع مالیاتی یکی از هدفگذاریهای سازمان امور مالیاتی کشور است که اجرای آن از بهمن ماه سال 91 در خوزستان آغاز شد.
6027/7153

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس اتاق بازرگانی اصفهان:بنگاه های تولیدی به عفو مالیاتی نیاز دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات