شکارچیان نادم در مهاباد 40 قطعه کبک را رهاسازی کردند

محمد حسن پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد شکارچی با هدف آشتی با طبیعت و در یک اقدام طبیت دوستانه این تعداد کبک را رهاسازی کرده و به جمع همیاران محیط زیست این شهرستان پیوستند.
وی افزود: این اقدام به مناسبت هفته محیط زیست امسال با همکاری این اداره و شماری از حامیان و فعالان محیط زیست شهرستان مهاباد انجام گرفت.
حسن پور اضافه کرد: در این اقدام زیست محیطی قابل تحسین این شکارچیان پس از رهاساختن کبک ها اقدام به شکستن قفس های آنها کرده و برای همیشه با شکار خداحافظی کردند.
وی با اشاره به ایجاد موجی از پشیمانی از شکار در بین شکارچیان این شهرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 72 قطعه کبک به مناسبت های مختلف و با حضور شکارچیان پشیمان در این شهرستان رهاسازی شده است.
حسن پور افزود: این حرکت ارزشمند و زیست محیطی چند سالی است که با هدف حفاظت از تنوع زیستی، حیات وحش و فرهنگ سازی جهت آشتی و بازگشت دوباره به طبیعت در میان شکارچیان در شهرستان مهاباد آغاز شده و با استقبال خوبی از سوی دوستداران محیط زیست مواجه شده است.
وی اضافه کرد: نگهداری پرندگان وحشی در محیط های خارج از طبیعت باعث آسیب زدن به نسل گونه های پرندگان و از بین رفتن قدرت باروری آنها می شود و بسیاری از گونه های پرندگان پس از جدایی از طبیعت و حتی بازگشت دوباره نیز نمی توانند زندگی طبیعی خود را به دست آورند.
کبک با 33 سانتیمتر طول از دسته ماکیان ها است که در دشت ها، دامنه ها و مناطق کوهستانی پراکنده است و از حشرات و گیاهان شامل علف ها و دانه های آنها، برگ گیاهان و میوه بوته ها بر اساس فراوانی و دسترسی فصلی تغذیه می کند.
فرهنگ خداحافظی با شکار و شکستن تفنگ در چند سال اخیر در شهرهای جنوبی آذربایجان غربی با استقبال گسترده ای از سوی شکارچیان مواجه شده است.
شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و به علت داشتن چندین تالاب بین المللی و پناهگاه حیات وحش از زیستگاه های مهم پرندگان در شمال غرب کشور به شمار می رود.
6185/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شکارچیان نادم در مهاباد 40 قطعه کبک را رهاسازی کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات