افزایش سهیمه آب ورودی به استان بوشهر/ بازسازی شبکه‌های آبرسانی‌

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری پیش از ظهر پنجشنبه نشست بررسی طرح‌های عمرانی استان بوشهر اظهار داشت: به منظور توسعه استان از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم و طرح‌های مهمی نیز در دست اجرا داریم که باید برای تسریع در تکمیل این طرح‌ها تلاش شود.

وی از تلاش برای رفع مشکلات کم‌آبی در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: وزارت نیرو شرکت کره‌ای را برای مشارکت در اجرای طرح‌های آبرسانی بوشهر شامل بازسازی شبکه آبرسانی و نصب طرح‌های کنتورخوان متمرکز و الکترونیکی انتخاب کرده است.

استاندار بوشهر با اشاره به هدررفت ۳۵ درصدی آب در خطوط آبرسانی استان بوشهر، تصریح کرد: با بازسازی شبکه‌های آبرسانی استان این میزان هدررفت به ۵۰ درصد وضعیت کنونی می‌رسد.

وی از برگزاری نشست با مسئولان استان فارس برای تثبیت آب ورودی از چشمه ساسان کازرون به استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: طرح‌های افزایش سهیمه آب ورودی به استان بوشهر را با جدیت دنبال می‌کنیم.

سالاری خاطرنشان کرد: با افزایش ظرفیت آب خط آبرسانی کوثر مشکلات استان بوشهر نیز کاهش می‌یابد که بر این اساس، ۲۳ هزار متر مکعب آب در خط آبرسانی کوثر اضافه می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، توسعه اشتغال را به عنوان یکی از مزایای توسعه طرح‌های عمرانی در استان دانست و اضافه کرد: یکی از برنامه‌های توسعه‌ای استان بوشهر اجرای طرح‌های گردشگری است که زمینه‌ساز توسعه اشتغال استان است.

استاندار بوشهر به تقاضاهای بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در دهکده گردشگری بوشهر اشاره کرد و افزود: طرح‌های دهکده گردشگری در نوار ساحلی استان بوشهر اجرا می‌شود.

وی از تکمیل طراحی فاز نخست دهکده گردشگری دل‌آرام در شهرستان تنگستان خبر داد و گفت: احداث اسکله صادرات پایانه مواد معدنی دربندر لاور ساحلی از برنامه‌های توسعه‌ای استان است.

سالاری از پیشرفت مطلوب اجرای طرح خروجی دوم شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: لایحه بندر آزاد تجاری بوشهر در مجلس جدید بررسی خواهد شد و تصویب آن در توسعه اقتصادی در استان نقشی مهم خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش سهیمه آب ورودی به استان بوشهر/ بازسازی شبکه‌های آبرسانی‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات