10 هزار قطعه بچه ماهی کپور در استخر ائل گلی رهاسازی شد

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی این سازمان، محمدحسین حسن زاده ، افزود: استخر پارک ائل گلی تبریز با شش هکتار مساحت و 6 تا 12 متر عمق یک حوضه و محدوده بسته است که یک میلیون متر مکعب آب را در خود جای داده است و به همین دلیل در برخی مواقع ایجاد فیتوپلانکتون ها و موجودات ریز باکتریایی و جلبکی خاصی را ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه وقتی شرایط اکولوژیکی برای زندگی ماهیان و آبزیان فراهم باشد، رنگ آب به سبز آبی و زیتونی تغییر پیدا می کند که این حالت ایده آل ترین است، افزود: از طرفی هم بهترین شرایط زندگی برای ماهی ها در ایجاد همین فیتوپلانکتون ها و جلبک ها است که شرایط لازم برای زندگی موجودات زنده مثل ماهی ها را در استخر فراهم می کند.
حسن زاده با اشاره لزوم هوادهی برای این حجم از آب مسدود شده در استخر ائل گلی، گفت: سازمان پارک ها با روش های مختلف مثل کارکرد آب نماها، باز چرخانی آب استخر اقداماتی در زمینه هوادهی آب استخر را انجام می دهد.
وی ادامه داد: قسمت ها و لایه های زیرین این استخر به دلیل کمترین برخورد، از بابت این بازچرخانی ، بوهای نامطبوع ایجاد می کند که سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز برای برای جلوگیری از این حالت دست به اقداماتی زده است.
حسن زاده، هوادهی با ایجاد و نصب پمپ های بازچرخانی آب به میزان لازم و همچنین اضافه کردن برخی گونه های ماهی مثل ماهی های کپور و ماهی های لجن خوار در سطح استخر را از جمله این اقدامات عنوان کرد و گفت: در این راستا صبح امروز پنج هزار بچه ماهی کپور و همچنین طی هفته آینده نیز پنج هزار ماهی در استخر رها سازی می شوند.
وی یادآور شد: رهاسازی این تعداد ماهی به استخر ائل گلی ، میزان جلبک های ایجاد شده را به حداقل رسانده و شرایط اکولوژیکی مناسب برای استخر را فراهم می کند.
بوستان تاریخی ائل گولی و دریاچه آن در جنوب شرق تبریز از جمله نماد های گر دشگری و میراثی این کلان شهر محسوب می شود که قدمت آن به دوره تیموریان می رسد و در دوره قاجار تجدید عمارت شده است.
3038/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10 هزار قطعه بچه ماهی کپور در استخر ائل گلی رهاسازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات