جدیدترین اخبار آزادسازی فلوجه عراق و علل کندی عملیات

به گزارش فارس، عملیات آزادسازی شهر فلوجه در استان الانبار عراق دو هفته قبل با مشارکت ارتش، عشایر اهل سنت، نیروهای بسیج مردمی و پلیس فدرال آغاز شد.

نیروهای عراقی در دو هفته گذشته موفق به پاکسازی بخش‌های زیادی از حومه شهر فلوجه شدند و این شهر را از سه محور محاصره کردند.

همزمان با پیشروی گسترده نیروهای عراقی در حومه شهر فلوجه حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای گروهک تروریستی داعش، هجمه‌ رسانه‌ای و جنگ روانی خود را علیه نیروهای بسیج مردمی آغاز کردند. از جمله این حمله، حملاتی بود که سفیر عربستان در بغداد به این عملیات انجام داد.

با وجود اینکه نیروهای بسیج مردمی اعلام کرده‌اند قصد ورود به شهر فلوجه را ندارند، حامیان رسانه‌ای گروهک تروریستی داعش به دنبال القای دروغین جنگ طایفه‌ای در عراق هستند و تشنج آفرینی میان اهل سنت و شیعیان را در دستور کار قرار داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با تکمیل محاصره شهر فلوجه، شمارش معکوس برای ورود ارتش عراق و عشایر اهل سنت منطقه، به این شهر آغاز شده است.

با وجود این که نیروهای بسیج مردمی در حومه شهر فلوجه موفق شدند دو مسیر ارتباطی برای خروج شهروندان فراهم کنند اما عناصر تروریستی داعش با آگاهی کامل از شکست قطعی در میدان نبرد از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده کردند.

آمار عملیات فلوجه

همین مسأله موجب شد تا سرعت عملیات آزادسازی شهر فلوجه کُند شود و نیروهای عراقی برای حفظ جان ده‌ها هزار شهروند با احتیاط بیشتری عمل کنند.

فشارهای سیاسی دولت آمریکا یکی دیگر از عوامل تاخیر در عملیات آزادسازی شهر فلوجه است. از آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه تاکنون 47 روستا و شهرک از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شده از جمله مناطق:

الرشاد، الصبیحات، عبادی، العریمیه، غینان، الشیحه، البکاره، الجعیفی، الدوایه، البوجاسم، العبه،البوعاکول، البوعوده، شهابی اول، شهابی دوم، اللیفیه، البوسیفی، السجر، جمیله، سلیمان الخلف، حویجه البوشجل، البوخنفر، البوجمیل، البوهایس، البوحدید الناصر، البوعلی الفیاض، البوعکاش، خلف السلطان، عوینات، البوشندوخ، البوعزام، الزغارید، البوسدیره، الروفه، اللهیب،البوطه، البوحمد الصالح، الصبغان، البوبخیت اول، البوبخیت دوم، الدویجات، البوخابور، البوحسان الملا، البوبکر، البوسرداح و البوخمره.

در عملیات آزادسازی شهر فلوجه همچنین بیش از 400 تن از عناصر تروریستی داعش کشته و صدها تن دیگر زخمی شده‌اند.

در این عملیات نیروهای عراقی با شگرد جدیدی موفق شدند بیش از 90 درصد از عناصر انتحاری داعش را از پای درآورند.

نیروهای ارتش عراق و عشایر اهل سنت منطقه همچنین موفق شدند بیش از 400 کیلومتر مربع از مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش را آزاد کنند از جمله مناطق الکرمه در شرق و صقلاویه در غرب شهر فلوجه که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

اکنون (پنجشنبه 9 ژوئن)، شهر فلوجه از محورهای شمال، شرق و جنوب به طور کامل در محاصره نیروهای عراقی است.

تروریست‌های داعش بیشتر اهالی شهر فلوجه را پس از عملیات نیروهای عراقی در شهر محاصره کرده‌اند.

در همین ارتباط یک منبع میدانی به «بین‌الملل فارس» گفت: براساس اطلاعات دریافتی از نیروهای اطلاعات بسیج مردمی مستقر در شهر فلوجه، تروریست های داعش، شهروندان را مجبور کرده‌اند سلاح حمل کنند.

وی افزود: گروه تروریستی داعش زنان و کودکان را هم مجبور کرده سلاح در دست گیرند و در صورت سرپیچی از دستور، آنان اعدام می‌شوند.

این منبع میدانی تصریح کرد: عناصر تروریستی به خوبی شکست را احساس کرده و از خانه‌های مردم اقدام به شلیک خمپاره می‌کنند و همین موضوع نشان دهنده ضعف آنان در میدان نبرد است.

وجود صدها تله انفجاری، ادامه جنگ رسانه‌ای علیه نیروهای بسیج مردمی و اسیر شدن ده‌ها هزار شهروند توسط داعش باعث شده روند آزادسازی شهر فلوجه کُند شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جدیدترین اخبار آزادسازی فلوجه عراق و علل کندی عملیات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات