فرماندار: متکدیان سمنان با اجرای طرح شناسایی، ساماندهی می شوند

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری سمنان، سیدعباس دانایی در نشست ستاد ساماندهی متکدیان این شهرستان، با اشاره به افزایش جمعیت و جذب مهاجرین و جاذبه مهاجرت از استان های همجوار به مرکز استان سمنان و به ویژه افراد جویای کار، گفت: عده ای با سوء استفاده از حس نوع دوستی مردم و تاکید آموزه های دینی درباره ثواب کمک به دیگران، به صورت حرفه ای به تکدی گری در شهر سمنان مشغول اند.
وی ادامه داد: فعالیت سازماندهی شده این متکدیان در نقاط مشخص و پرجمعیت مانند میدان ها، بیمارستانها، داروخانه ها و... باعث ایجاد مزاحمت برای مردم شهر سمنان شده و از منظر عمومی نیز چهره ای نامتناسب و ناهمگن شهری به وجود آورده است.
فرماندار سمنان با تاکید بر لزوم کمک به نیازمندان و محرومان جامعه، گفت: هیچکدام از متکدیان شهر سمنان بومی نیستند و تمام این افراد غیربومی و مهاجر هستند.
دانایی با اشاره به فرهنگ بالای مردم شهر سمنان و مشارکت آنان در کمک به محرومین گفت: مصداق واقعی این امر را می توان در میزان کمک مردم سمنان به نهادهای حمایتی و خدماتی مانند کمیته امداد و بهزیستی شاهد بود.
وی با اشاره به فعالیت موسسه های خیریه و سازمان های مردم نهاد در بخش کمک به مددجویان مختلف در شهر سمنان، خاطرنشان کرد: مردم باید کمکهای خود را از طریق این سازمانها به مددجویان جامعه انتقال دهند و مشارکت مردم با ستاد ساماندهی متکدیان از این طریق، می تواند نیازمندان واقعی جامعه را توانمند کند و مانع فعالیت سودجویان شود.
فرماندار سمنان با اشاره به اینکه تکدی گری و مزاحمت برای مردم طبق قانون جرم مشهود و نقض حقوق شهروندی است، گفت: با محوریت نیروی انتظامی، با این متخلفان برخورد قانونی می شود.
در نشست ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان سمنان مقرر شد اجرای طرح شناسایی متکدیان و بررسی وضعیت خانواده های اجتماعی آنان با محوریت بهزیستی انجام شود.
همچنین تشکیل مرکز نگهداری متکدیان، انجام طرح جمع آوری متکدیان در شهر، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم و جلب مشارکت عمومی، هماهنگی بین دستگاههای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در تشکیل بانک اطلاعاتی مشترک، هدایت موسسه های خیریه و جلب کمک های سازمان های مردمی و ... از دیگر تصمیم های این نشست بود.
حضور برخی متکدیان در نقاط پرتردد شهر مانند داروخانه ها، پمپ بنزین ها، بوستانها، بیمارستانها و ... چهره نامناسبی به شهر سمنان داده است.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار: متکدیان سمنان با اجرای طرح شناسایی، ساماندهی می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات