جاسوسی از شرکا و شهروندان در آلمان قانونی می‌شود

سازمان جاسوسی آلمان دولت آلمان یک پیش نویس طرح قانونی را ارائه داده که بر اساس آن جاسوسی از شهروندان و متحدان اروپایی مجاز شمرده می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، بر اساس پیش نویس طرح قانونی جدیدی که دولت ائتلافی آلمان درباره آن توافق کرده است، سازمان اطلاعات امنیت آلمان باید در آینده  زمانی که می خواهد اهدافی در اتحادیه اروپا را مورد جاسوسی قرار داده و یا یافته های خود را به سازمان های بیگانه منتقل کند بر اساس الزامات قانونی دقیقی عمل کند.

این در حالی است که این دو رویکرد بعد از افشاگری ها درباره همکاری های جاسوسی سازمان اطلاعات امنیت آلمان و آژانس امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از شهروندان و متحدان اروپایی شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته است.

حالا عملا پیش نویس طرح قانونی که دولت ارائه داده است تنها تغییرات جزئی را برای قوانین مربوط به سازمان های اطلاعاتی در نظر گرفته است. بر این اساس کشورهای اروپایی ، شهروندان آن و همچنین سازمان ها همچنان می توانند هدف جاسوسی قرار گیرند. کاتالوگ توجیه امنیتی برای این گونه اقدامات در این پیش نویس قانونی طولانی است. تنها از این به بعد جاسوسی های اقتصادی ممنوع می شود.

بر این اساس پیش شرط این گونه اقدامات تنها این است که شرایط جستجو و جاسوسی باید به رئیس سازمان اطلاعات امنیت آلمان، دفتر صدر اعظم و تشکلی از قضات ارائه شود.

بر اساس اطلاعات محافل دولت ائتلافی آلمان، رئیس دفتر صدر اعظم، وزارت دادگستری و کشور در دیداری در دفتر صدر اعظم آلمان درباره این پیش نویس قانونی به توافق دست یافته‌اند.

 پیش نویس طرح قانونی که دولت آلمان ارائه داده است همچنین نظارت های جنجالی و بحث برانگیز از خطوط اینترنت در کشور را نیز مجاز دانسته است.
سیاستمداران احزاب مخالف و کارشناسان مستقل درباره این لایحه قانونی غافلگیر شدند.

"کریستین اشتروبل"، از نمایندگان حزب سبز پارلمان آلمان این انتقاد را وارد کرد که دولت آلمان به ندرت به عواقب جاسوسی های گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا پرداخت. من مشتاق هستم بدانم چه چیزی در این باره به کشورهای اروپایی می گوییم که از این پس مانند سابق می توانیم از آن ها جاسوسی کنیم.

بر اساس گفته های محافل دولتی، قوانین جدید درباره اختیارات جاسوسی سازمان اطلاعات امنیت آلمان احتمالا در پاییز به تصویب می رسد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جاسوسی از شرکا و شهروندان در آلمان قانونی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات