تعامل میراث فرهنگی و مدیریت شهری برای میزبانی شایسته تبریز ۲۰۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و شهردار تبریز در دیداری که ظهر پنجشنبه صورت گرفت، ضمن امضای تفاهم نامه همکاری دو جانبه بر لزوم تعامل دو مجموعه جهت دستیابی به اهداف تبریز ۲۰۱۸ تاکید کردند.

در تعامل با مدیریت شهری برای تبریز ۲۰۱۸ آماده می شویم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با شهرداری تبریز بر لزوم تعامل با شهرداری تبریز در حوزه های مرتبط کاری به منظور آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ تاکید کرد.

مرتضی آبدار در ادامه گفت: همه باید تلاش کنیم تا تبریز برای ۲۰۱۸ میزبانی شایسته باشد و برای رسیدن به این هدف مهم نیست کار توسط چه کسی انجام می گیرد بلکه با تعامل بین دستگاه ها کارها باید به بهترین نحو انجام شود.

وی خاطر نشان شد: به همین منظور دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ را در روزهای آتی راه اندازی خواهد شد تا نمایندگان دستگاه های ذی مدخل در آن حضور داشته و با مدیریت واحد اقدامات انجام شده به سرانجام برسند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بازخورد هر اتفاق مثبتی به شهر بازخواهد گشت گفت: در پی آنیم تا با نگاه فرابخشی و هم افزایی بین دستگاهها، امور بین بخشی و فرابخشی را با انعقاد تفاهم نامه های مشترک و به انجام برسانیم.

جایگاه کنونی شایسته میراث فرهنگی تبریز نیست

شهردار تبریز نیز در این نشست با تبریک انتصاب آبدار به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: فصل جدیدی در تعامل و همدلی این دو مجموعه مهم اجرایی آغاز شود.

صادق نجفی با بیان این‌که با وجود میراث فرهنگی ارزشمند در تبریز، جایگاه کنونی به هیچ وجه شایسته آن نیست گفت: با رویکرد حمایتی شورای اسلامی شهر تبریز در حوزه فرهنگی برآنیم تا در تعامل با اداره کل میراث فرهنگی این جایگاه را ارتقا بخشیم و به تبریز را به سطحی که استحقاقش را دارد برسانیم.

وی با اشاره بر اولویت‌بندی موضوعات مشترک بین دو طرف، گفت: در این راستا، احیای خانه‌های تاریخی، تکمیل موزه فرش، بهبود وضعیت بازار تاریخی، سامان‌دهی مجموعه دوکمال و احیای ربع رشیدی از جمله موضوعاتی است که جز با تعامل هدفمند و اولویت‌بندی لازم از سوی دو طرف، به نتیجه نخواهد رسید.

همکاری میراث فرهنگی و شهرداری زمینه ساز شناسنامه دار شدن تبریز می شود

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این نشست همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و کردشگری و شهرداری را زمینه ساز شناسانده شدن هر چه بیشتر تبریز عنوان کرد و گفت مسیر برای این همکاری فراهم شده است و امیدوارم بتوانیم در عرصه گردشگری در زمینه های جهانی اثرگذار باشیم.

شهرام دبیری گردشگری را یکی از مهمترین راه های برون رفت از رکود اقتصادی برشمرد و گفت: با پتانسیل های موجود و در تعامل با دولت در مسیر افزایش میزان گردشگر گام خواهیم برداشت.

گفتنی است با امضای این تفاهم‌نامه دو جانبه که به امضای مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، صادق نجفی شهردار تبریز و شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز رسید، همکاری‌ های مشترک فی ما بین اداره‌کل میراث  ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز در راستای اهداف گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» توسعه می یابد.

به موجب این تفاهم‌نامه‌ طرفین در راستای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ همکاری های موثرتری خواهند داشت و همچنین همکاری به منظور شناسایی، حفظ، احیا و مرمت میراث ارزشمند فرهنگی، ثبت آثار ملموس و ناملموس فرهنگی و مرمت و احیای بافت‌های تاریخی در این تفاهم نامه مورد تاکید طرفین قرار می گیرد و حمایت از صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی، ایجاد بازارچه‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی، از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعامل میراث فرهنگی و مدیریت شهری برای میزبانی شایسته تبریز ۲۰۱۸» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات