لزوم تغییر نگرش در حوزه فرش/بازارهای جدید در دنیا ایجاد کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی زاهدی پیش از ظهر پنجشنبه در پانزدهمین شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با رویکرد بررسی مسائل فرش کرمان گفت: بحث اقتصاد مقاومتی از چندین سال گذشته در کرمان آغاز شده و اکنون در مرحله ریل گذاری قرار داریم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تا راه اندازی لوکوموتیو اقتصاد مقاومتی در کرمان فاصله داریم، افزود: فرش دستباف کرمان یکی از زیرساخت های این حوزه در استان است.

زاهدی اقدامات صورت گرفته در قلعه گنج به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داد و گفت: صنعت فرش کرمان طی سال های اخیر کمرنگ شده است.

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به اینکه نگاه سنتی به صنعت فرش آسیب می رساند، افزود: این نوع دیدگاه باعث بدتر شدن اوضاع می شود و باید در این زمینه طرحی نو در اندازیم.

وی گفت: فعالان صنعت فرش باید در یک محل تجمیع شوند و پراکندگی مکان های فعالیت آنها ناصحیح است.

زاهدی با تاکید بر اینکه فرش کرمان باید در دکوراسیون منازل و ادارات مورد استفاده قرار گیرد، افزود: نگرش به تولید فرش باید عوض شود و بازارهای جدید در دنیا ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر لزوم پی گیری مسائل در خصوص جشنواره فرش، بیمه قالیبافان و تنوع پشم و ریس، گفت: قالیبافی باید به عنوان هنری ارزشمند برای جوانان معرفی شود و دیدگاه جوانان در این زمینه تغییر کند.

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به اینکه باید زمینه گرایش جوانان به این هنر ایجاد شود، افزود: دارهای قالی نیز وضعیت مناسبی نداشته و از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم تغییر نگرش در حوزه فرش/بازارهای جدید در دنیا ایجاد کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات