۸۰ رشته صنایع دستی در استان زنجان فعال است

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی رحمتی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: با توجه به استقبال گسترده از صنایع‌دستی، تولیدات استان زنجان در این زمینه افزایش‌یافته و این روند تداوم دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان بابیان این استان در  زمینه تنوع و تعداد صنایع‌دستی در کشور شهرت دارد، گفت: بازارچه هنرهای دستی و صنایع‌دستی در ۱۵ اسفندماه سال گذشته در استان زنجان به بهره‌برداری رسید.

رحمتی از فعالیت ۳۰۰ واحد صنایع‌دستی در استان زنجان خبر داد و گفت: این استان به لحاظ تنوع صنایع‌دستی در کشور برتر است و فروش خوبی را دارد.

وی تأکید کرد: ۸۰ رشته صنایع‌دستی در استان زنجان فعال است و زنجان در بحث فلزکاری و صنایع دستی فلزی جزو شش استان برتر کشور است.

مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، به بیمه فعالان صنایع‌دستی در استان زنجان نیز اشاره کرد و یادآور شد: ۷۰ درصد بیمه صنعتگران را دولت و ۳۰ درصد را خود صنعتگران تقبل می‌کنند و این اداره کل به بحث بیمه فعالان صنایع‌دستی در استان زنجان بسیار اهمیت می‌دهد.

رحمتی تأکید کرد: هنرهای سنتی و صنایع‌دستی استان زنجان از جنبه‌های مختلفی چون قدمت و اصالت، جنبه اقتصادی و فرهنگی موردتوجه است.

وی افزود: توجه به بحث صادرات صنایع‌دستی، توسعه اقتصاد استان را به دنبال دارد و این اداره کل برای توسعه صادرات صنایع‌دستی برنامه‌های خوبی را در دست اجرا دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۸۰ رشته صنایع دستی در استان زنجان فعال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات