بازپرداخت اقساط وام‌های خروج از رکود، یک سال تا 6 ماه استمهال شود/رکود بازار گریبان‌گیر واحدهای تولیدی است

سرمایه گذاری رئیس هیئت مدیره شهرک سرمایه گذاری خارجی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه رکود فعلی بازار، گریبان گیر واحدهای تولیدی است، گفت: فشارهای دولتی از طریق بانک و دارایی نیز به واحدها اعمال می‌شود باعث افزایش مشکلات واحدها شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، امیر نراقی، ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی که در شرکت پارمیس شهرک سرمایه گذاری خارجی شبستر برگزار شد، با تاکید بر اینکه رکود فعلی بازار، گریبان گیر واحدهای تولیدی است، اظهار داشت: فشارهای دولتی از طریق بانک و دارایی نیز به واحدها اعمال می‌شود باعث افزایش مشکلات واحدها شده است.

وی، با اشاره به اینکه اگر وام خروج از بحران پرداخت شود، از فردای دریافت وام، بانک‌ها بدهی آن را طلب می‌کنند، افزود: باید برای بازپرداخت، وام 6 ماه تا یک سال فریز شود تا پول دریافتی پس از ورود به تولید، از درآمد آن بدهی بانکی پرداخت شود.

رئیس هیئت مدیره شهرک سرمایه گذاری خارجی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در سال 95 باید در این بحران مالی، فشار مالی از واحدها برداشته شود، تصریح کرد: در صورتی که این فشارر مالی برداشته و استمهال شود، مشکلات 90 درصد واحدهای مستقر در این شهرک صنعتی حل می‌شود.

نراقی، تقسیط دوباره وام‌ها را ضروری دانست و گفت: این مسئله نیز یکی از موضوعاتی است که می‌تواند بخشی از مشکلات واحدها را حل کند.

تاری، مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، با اشاره به مشکلات سندی اراضی شهرک صنعتی، اظهار داشت: اراضی اسن شهرک، موقوفه است و اداره اوقاف نیز علی رغم اینکه هیچ اقدامی جهت ارزش افزوده نداشته ولی برای انتقال سند 15 درصد پذیره دریافت می‌کند، باعث ایجاد مشکلاتی در زمینه ثبت اسناد زمین‌ها شده است.

وی با بیان اینکه اوقاف اجاره ای نیز برای مدت اقامت واحدها در نظر گرفته است، ابراز داشت: اجاره تعیین شده برای سه سال اخیر، 431 برابر اجاره بهای سه سال پایه آن است و از واحدها این را طلب می‌کند.

تاری خاطر نشان کرد: موضوع وقفی شهرک صنعتی سرمایه گذاری بعثت هم قبل از گسترش شهرک باید رفع شود تا واحدها بدون دغدغه در این شهرک‌ها حضور یابند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازپرداخت اقساط وام‌های خروج از رکود، یک سال تا 6 ماه استمهال شود/رکود بازار گریبان‌گیر واحدهای تولیدی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات