تجویز مرحوم قاضی برای روشنایی قلببه گزارش جهان به نقل ازتسنیم، آیت الله کشمیری فرمود: آقای قاضی سجده‌های طولانی داشت و معمولا قبل از خواب، «مسبّحات» را تلاوت می‌فرمود و برای روشنایی قلب، هفتاد مرتبه استغفار بعد از نماز ظهر و عصر را تجویز می‌کرد.

علامه طباطبایی فرموده‌اند:... سوره‌های مسبّحات که با یُسبِّحُ و سَبَّحَ شروع می‌شود پنج عدد است: سوره حدید، حَشر، صَفّ، جُمعه و تغابُن و سوره أعلی که با «سَبِّح» به فعل امر شروع می‌شود، جز مسبِّحات نیست، گرچه در روایتی وارد شده است و لیکن در روایت معتبره، مسبِّحات را همان پنج سوره تعیین کرده است.

و در روایت است که رسول الله(ص) این پنج سوره را هر شب قبل از خواب می‌خواندند. و از سبب قرائت این سوره‌ها از آن حضرت سوال کردند؛ حضرت در جواب فرمودند: در هر یک از این سوره‌ها آیه‌ای ست که به منزله هزار آیه از قرآن است! و در روایت دیگر وارد شده است که هر کس «مُسَبِّحات» را شب قبل از خواب بخواند، نمی‌میرد مگر آنکه حضرت رسول‌اکرم(ص) را قبل از مردن می‌بیند و آن حضرت محلّ و مقام وی را در بهشت به او نشان می‌دهند!
کتاب اسوه عارفان – ص 159

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجویز مرحوم قاضی برای روشنایی قلب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات