توصیه های عضو کمیته پزشکی فدارسیون به بازیکنان فوتبال در ماه رمضان

توصیه های عضو کمیته پزشکی فدارسیون به بازیکنان فوتبال در ماه رمضانزهره هراتیان رئیس ایفمارک ایران   در گفتگو با خبرنگار حوزه فوتبال وفوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ،به مناسبت همزمانی ماه مبارک رمضان با تمرینات آمادسازی پیش فصل لیگ برتر فوتبال اظهار کرد:خوشبختانه در کشورمان تمام مسابقات حرفه ای بعد از افطار برگزار می شود ،و فوتبالیست ها درکنار انجام فرایض دینی وشرعی خود ، تمرینات خود را جهت آماده سازی لیگ برتر انجام دهند.
وی در ادامه افزود : مناسب ترین زمان برای  فوتبالیست ها در ماه مبارک رمضان 1ساعت پیش از افطار است ،ازطرفی دیگر  شدت تمرینات باید کم باشد وبازیکنان نباید خیلی به بدن خود فشار وارد کنند.
هراتیان درباره بهترین زمان تغدیه  گفت : از نظر علمی پزشکی بهترین زمان تغذیه  1 ساعت بعد از پایان تمرینات است وباید   کیلوکوژن مورد نیاز بدن تامین شود ودر ماه مبارک رمضان هم بازیکنان باید در فاصله افطار تا سحر حداقل 12لیوان آب بنوشند و از میوجات وسبزیجات که  قند طبیعی  دارنداستفاده کنند و بعنوان یک پزشک به تمام ورزشکاران توصیه میکنم بعد از افطار وتمرین  اصلا زولبیا وبامیه  مصرف نکنند و بجای آن از توت خشک، عسل استفاده کنند.
 رئیس مرکز پزشکی منتخب فیفا در آسیای میانه در باره خاطره  خود از در  ماه رمضان گفت:خاطرات زیادی از  ماه مبارک رمضان دارم وسال ها قبل که مسابقات جام رمضان برای بانوان هم برگزار می شد ومن بعنوان دانشجوی پزشکی وانترن بودم  و علاقه زیادی که به بازی فوتسال داشتم ،یک شب بعد از کشیک مستقیما  از بیمارستان  به سالن مسابقات رفتم و بدون افطار کردن برای تیم راه آهن  بازی کردم و  موفق به شکست حریفمان   شیم  و این بهترین خاطره من از دوران ماه مبارک رمضان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه های عضو کمیته پزشکی فدارسیون به بازیکنان فوتبال در ماه رمضان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات