اعطای سند مسافرت به مهاجرین افغانستانیبه گزارش جهان به نقل از تسنیم، دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعطای سند مسافرت به مهاجرین افغانستانی در ایران در پیش نویس طرح تفاهمنامه افغانستانی‌های فاقد مدرک مقیم جمهوری اسلامی پیش‌بینی شده و قرار است بین دولت‌های کابل و تهران به امضا برسد.

سند مسافرت به نوعی جایگزیی برای گذرنامه است و بر اساس کنوانسیون 1951 ژنو، بر اساس این سند، شخص پناهنده اجازه ورود و خروج از کشور را در مدت محدود دارد.

در بیانیه معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان آمده است: در این جلسه تصمیم گرفته شد تا مطابق با قانون ثبت احوال افغانستان و بر اساس فرمی که از طرف اداره ثبت احوال این کشور به نمایندگی‌های خارج از افغانستان توزیع می‌شود، هویت متقاضیان سند مسافرت تثبیت شود.

همچنین این سند براى متقاضیان مطابق با ضمیمه شماره 5 قانون پاسپورت افغانستان صادر خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، در صورتی که مشخصات و اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی سند مسافرت به اداره ثبت احوال افغانستان، خلاف واقع ثابت شود، سند توزیع شده پس گرفته خواهد شد.

وزارتخانه‌های کشور، خارجه و دارایی افغانستان موظف شدند تا سند مسافرتی را با در نظر گرفتن تخفیف برای مهاجرین و پس از تعیین قیمت به رئیس جمهور این کشور پیشنهاد کنند.

بیانیه افزود که ادارات مربوطه سند مسافرت را باید بر اساس معیارهای تعیین شده در قانون طراحی کنند.

این نشست با حضور مقامات وزارتخانه‌های کشور، مهاجرین، دادگستری، دارایی و امور خارجه افغانستان برگزار شد.

گفتنی است در حال حاضر بیش از سه میلیون مهاجر افغانستانی در ایران زندگی می‌کنند که از حدود یک میلیون از آنها فاقد مدارک قانونی در ایران هستند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعطای سند مسافرت به مهاجرین افغانستانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات