مدیر کل میراث فرهنگی: در تعامل با مدیریت شهری برای تبریز 2018 آماده می شویم

به گزارش روابط عمومی این سازمان، مرتضی آبدار روز پنجشنبه در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با شهرداری تبریز، گفت: همه باید تلاش کنیم تا تبریز برای 2018 میزبانی شایسته باشد و برای رسیدن به این هدف مهم نیست کار توسط چه کسی انجام می گیرد بلکه با تعامل بین دستگاه ها کارها باید به بهترین نحو انجام شود.
وی افزود : به همین منظور دبیرخانه تبریز 2018 را در روزهای آینده راه اندازی خواهیم کرد تا نمایندگان دستگاه های ذی مدخل در آن حضور داشته باشند و با مدیریت واحد اقدامات انجامشده به سرانجام برسند.
وی با اشاره به اینکه بازخورد هر اتفاق مثبتی به شهر بازخواهد گشت، اظهار کرد: در پی آن هستیم تا با نگاه فرابخشی و هم افزایی بین دستگاه ها، امور بین بخشی و فرابخشی را با انعقاد تفاهم نامه های مشترک و به انجام برسانیم.
شهردار تبریز نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد فصل جدیدی در تعامل و همدلی این دو مجموعه مهم اجرایی آغاز شود.
صادق نجفی بیان اینکه با وجود میراث فرهنگی ارزشمند در تبریز، جایگاه کنونی به هیچ وجه شایسته آن نیست، گفت: با رویکرد حمایتی شورای اسلامی شهر تبریز در حوزه فرهنگی برآنیم تا در تعامل با اداره کل میراث فرهنگی این جایگاه را ارتقا بخشیم و به تبریز را به سطحی که استحقاقش را دارد برسانیم.
شهردار تبریز با اشاره بر اولویت‌بندی موضوع های مشترک بین دو طرف، اظهار کرد: در این راستا، احیای خانه‌های تاریخی، تکمیل موزه فرش، بهبود وضعیت بازار تاریخی، سامان‌دهی مجموعه دوکمال و احیای ربع رشیدی از جمله موضوعاتی است که جز با تعامل هدفمند و اولویت‌بندی لازم از سوی دو طرف، به نتیجه نخواهد رسید.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این نشست همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و کردشگری و شهرداری را زمینه ساز شناسانده شدن هر چه بیشتر تبریز عنوان کرد و گفت: مسیر برای این همکاری فراهم شده است و امیدوارم بتوانیم در عرصه گردشگری در زمینه های جهانی اثرگذار باشیم.
شهرام دبیری گردشگری را یکی از مهمترین راه های برون رفت از رکود اقتصادی برشمرد و افزود : با ظرفیت های موجود و در تعامل با دولت در مسیر افزایش میزان گردشگر گام خواهیم برداشت.
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیر کل میراث فرهنگی: در تعامل با مدیریت شهری برای تبریز 2018 آماده می شویم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات