امام جمعه ساوجبلاغ: تمسک به قرآن باورها را تقویت می کند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدتقی ناطقی عصر پنجشنبه در نشست فعالیت های قرآنی شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به دستور العمل شورای توسعه فعالیت های قرآنی درخصوص اهداف ووظایف این شوراوکمسیون های تخصصصی مربوطه ازجمله کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن افزود: تقویت ایمان و اعتقاد به قرآن کریم و تمسک به تعالیم آن از اهداف این شورا است.
وی ادامه داد: تعمیق معرفت و تعمیم فهم و درک قرآن کریم، ارتقاء التزام عملی به قرآن کریم درابعاد فردی و اجتماعی، تحقق فرهنگ قرآنی در نظام مدیریت و تصمیم گیری و برنامه ریزی کشور از دیگر اهداف تشکیل شورای فعالیت های قرانی است.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظراباد وطالقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توسعه فعالیت های قرآنی در سطح روستاها،گفت:شورای آموزش عمومی قرآن کریم می تواند نقش تاثیرگذاری در سطح روستاها در راستای ترویج و گسترش قرآن کریم داشته باشد.
محمود بهمنی متذکر شد که باید اولویت های آموزش عمومی قرآنی در آموزش و پرورش برنامه ریزی شود.
وی آموزش قرآن کریم باتاکید بر استفاده از ظرفیت های حوزه علمیه درترویج و گسترش قرآن کریم ضروری دانست وگفت: توسعه فعالیت های قرآنی با حضور روحانیون درسطح مساجد، روستاها و در قالب ماموریت هایی به عهده دارند می تواند نقش بسیار تاثیرگذار دراین مهم داشته باشد.
بهمنی اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از افراد حتی دانشجویان ما در سطح دانشگاه ها هنوز در زمینه آموزش عمومی قرآنی اطلاعات لازم را ندارند.
فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش در خصوص نیروی انسانی خواستار استفاده از دانش آموزان و خانواده های آنان در مسائل آموزشی قرآن شد.
ابوالقاسم پالیز گیر با انتقاد از اینکه چرا بعضی ها تا صحبت از آموزش می شود به کمبود بودجه و مکان برای قرآن آموزی را مطرح می کنند گفت : اینها بهانه است قرآن شریف ترین کتاب ما مسلمانان است باید مثل گذشته به تقویت هیات های قرآنی بپردازیم .
وی گفت: فرهنگسراها ، مساجد و مدارس همه باید در فصل تابستان محلی باشد برای قرآن آموزی و از مسئولین فرهنگی شهرستان نتیجه را در پایان تابستان مطالبه خواهیم کرد که چقدر قاری و حافظ قرآن تربیت کرده اند .
پالیز گیر نقش اداره اوقاف و امور خیریه را برای ترویج کلاس های قرآنی پررنگ خواند و گفت اداره اوقاف پرچمدار برگزاری محفل های قرآنی است و باید انسال سرعت بیشتری به عملکرد خود بدهد.
وی در ادامه خواستار برگزاری همایش 600 نفره دانش آموزان قرانی که تعدادی از آنان در شهرستان و تعدادی در استان و کشور حائز رتبه شده بودند شد تا این گروه برای آموزش سایر گروها در روستاه و شهرها اقدام نمایند.
6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه ساوجبلاغ: تمسک به قرآن باورها را تقویت می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات