وزیر دفاع پیشین انگلیس عضویتش را در حزب محافظه کار به حالت تعلیق در آورد

به گزارش ایرنا، «جان نات» وزیر دفاع پیشین انگلیس روز پنجشنبه در یادداشتی به نماینده حزب محافظه کار در منطقه سکونتش نوشت: تازمانی که رهبر حزب عوض نشود، عضویتش را در حزب محافظه کار تمدید نخواهد کرد.
وی در گفت وگو با روزنامه دیلی تلگراف گفت: من از اینکه دیوید کامرون، به ویژه جورج آزبورن (وزیر دارایی) به این شیوه کمپین ماندن در اتحادیه اروپا به راه انداختند شوکه شده ام.
نات افزود: زمانی که کامرون خواستار برگزاری همه پرسی شد من با خود فکر کردم یک گفت و گوی مفصل در خصوص منافع و مضرات عضویت در اتحادیه اروپا در پیش رو خواهیم داشت.
وی ادامه داد: به اعتقاد من اگر آنها مزایا و مضرات دو طرف را بررسی می کردند به راحتی نتیجه می گرفتند که ماندن در اتحادیه اروپا به نفع ما خواهد بود؛ اما آنها بلافاصله به تاکتیک هراس افکنی روی آوردند و ادعا کردند چنانچه ما از اتحادیه اروپا خارج شویم وضعیت وحشتناکی در انتظار ما خواهد بود. به نظر من این روش کاملا غیر قابل قبول است.
وزیر دفاع پیشین انگلیس با بیان اینکه خواندن گزارش وزارت دارایی انگلیس مبنی بر اینکه خروج این کشور از اتحادیه اروپا 4300 پوند به هر خانوار ضرر می رساند، وی را متاثر کرده است، افزود: به نظر من آنها جوک می گویند. آیا جناب وزیر فکر می کنند می توان اوضاع اقتصادی تا سال 2030 را پیش بینی کرد؟ اصلا چطور چنین چیزی ممکن است؟
این عضو ارشد حزب محافظه کار در خصوص تصمیمش مبنی بر عدم تمدید عضویتش در حزب محافظه کار گفت: من هنوز از حزب محافظه کار منصرف نشده ام و به حزب دیگری نخواهم پیوست. من می گویم تا زمانی که رهبر حزب عوض نشود، عضویتم را تمدید نمی کنم.
نات ادامه داد: زمانی که من به عضویت حزب محافظه کار درآمدم، این حزب 2.5 میلیون عضو داشت؛ این در حالی است که اکنون 140 هزار عضو دارد.
این عضو حزب محافظه کار که در سال های 1979 تا 1983 میلادی به عنوان وزیر دفاع دولت مارگارت تاچر خدمت کرده است، در پاسخ به این سووال که نظرش در خصوص دیدگاه خانم تاچر در خصوص همه پرسی برگزیت چیست، گفت: او هرگز خواستار برگزاری همه پرسی نمی شد. در واقع هیچ نخست وزیر عاقلی خواستار برگزاری همه پرسی نمی شود و به نظر من کامرون هم این کار را برای مقاصد سیاسی کوتاه مدت انجام داد.
تحلیل گران سیاسی اقدام وزیر دفاع پیشین انگلیس را نشانه بالا گرفتن جنگ داخلی در میان حزب محافظه کاران در قبال برگزیت بشمار آورده اند.
توافق دیوید کامرون با رهبران اروپایی و اعلام برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، سبب آشکار شدن شکاف و دودستگی عمیق در میان اعضای کابینه و حزب محافظه‌کار انگلیس بر سر ادامه حضور این کشور در این اتحادیه شده است.
همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت قرار است 23 ژوئن برگزار شود.
روز چهارشنبه گذشته آخرین مهلت برای ثبت نام واجدین شرایط جهت شرکت در همه پرسی برگزیت بود.
بنابر اعلام موسسه یوگو ، 43 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی صورت گرفته، خواهان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بودند که در مقایسه با نظرسنجی قبلی این موسسه دو درصد افزایش یافته است. در مقابل، 42 درصد انگلیسی ها موافق خروج کشورشان از اتحادیه اروپا هستند که در مقایسه با نظرسنجی قبلی یک درصد کاهش یافته است. این نظرسنجی روزهای پنجم و ششم ژوئن (یکشنبه و دوشنبه) انجام شد و دو هزار و یک نفر در آن شرکت داشتند.
موسسه نظرسنجی ' او آر بی'، نیز اعلام کرد 48 درصد مردم انگلیس می خواهند که کشورشان همچنان عضو اتحادیه اروپا بماند و 47 درصد نیز خواستار خروج کشورشان از این اتحادیه هستند. فاصله بین طرفداران و مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بسیار نزدیک شده است. در نظرسنجی قبلی که 30 'می' صورت گرفته بود، این اختلاف پنج درصد بود.
اروپام**4**ن**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر دفاع پیشین انگلیس عضویتش را در حزب محافظه کار به حالت تعلیق در آورد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات