عملكرد اصلاحات ضامن بقای روحانی

رياست علی لاريجاني بر مجلس دهم به عنوان فردي باسابقه مي‌تواند به آينده انتخاباتي روحاني ياري برساند، چراكه بي‌ترديد تعاملي سازنده ميان دولت و مجلس به وجود مي‌آيد كه در سرعت بخشيدن تصويب لوايحي كه دولت به مجلس عرصه مي‌كند اثر گذار خواهد بود و بدين وسيله دولت در مسير تحقق اهداف ملي و مطالبات بر زمين مانده حركت خواهد كرد. روزنامه آرمان - غلامعباس توسلي: رياست علی لاريجاني بر مجلس دهم به عنوان فردي باسابقه مي‌تواند به آينده انتخاباتي روحاني ياري برساند، چراكه بي‌ترديد تعاملي سازنده ميان دولت و مجلس به وجود مي‌آيد كه در سرعت بخشيدن تصويب لوايحي كه دولت به مجلس عرصه مي‌كند اثر گذار خواهد بود و بدين وسيله دولت در مسير تحقق اهداف ملي و مطالبات بر زمين مانده حركت خواهد كرد.

تنها در سايه تعامل مجلس و دولت و پرهيز نماينده‌ها از اختلافات سياسي و جناحي، احساس دغدغه مندي و حركت در مسير رفع مشكلات مردم است كه مجلس دهم مي‌تواند يك خروجي مطلوب تا پايان عمر چهار ساله اش از خود به جاي بگذارد و از سويي مجلس طي يك همكاري سازنده با دولت مي‌تواند حيات سياسي روحاني را براي چهار سال آينده تداوم ببخشد.

 در اين ميان جريان اصلاحات همچنان مي‌تواند نقش قابل توجهي در ادامه حيات سياسي روحاني ايفا كند. در صورتي اين مهم تحقق خواهد يافت كه اصلاح‌طلبان در مجلس بر اهدافشان تمركز و از حاشيه‌ها و جار و جنجال‌هاي سياسي دوري كنند؛ عملكرد اصلاح‌طلبان درمجلس مي‌تواند ضامن بقا و تداوم حيات سياسي روحاني، نه تنها براي انتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم بلكه حتي ضامن بقاي سياسي جريان اصلاحات در انتخابات آتي نيز باشد.

اصلاح‌طلبان بايد مانند گذشته اصلاح وضعيت اجتماعي، فرهنگي، معيشتي و اقتصادي كشور را مدنظر قرار داده و در مسير اهداف ملي خود حركت كنند. چراكه امروز تغيير و اصلاح در ابعاد اقتصادي، معيشتي، فرهنگي و اجتماعي خواسته واقعي بدنه اصلاحات در سراسر كشور است. امروز نياز به تغيير در همه ابعاد احساس مي‌شود، بنابراين نبايد وعده‌ها و تعهدات را فراموش كرده و هيچ چيز حتي يك انتخاب نبايد اصلاحات را مايوس سازد در اين صورت اصلاح‌طلبان مي‌توانند جريان‌هاي ديگر مجلس را هم با خود همراه ساخته و مانند گذشته نه تنها پرچمدار تغييرات سازنده و اثرگذار بلكه زمينه‌ساز اين تحولات سازنده باشند.

 اصلاحات امروز بازهم مانند سال‌هاي گذشته در مسير يك آزمون بسيار دشوار قرار دارد و نمي‌بايستي از مسئوليت‌هاي خود شانه خالي كرد و بدنه تحول خواهي و اصلاح‌طلبي را در سراسر كشور نا اميد ساخت. اگر اصلاح‌طلبان در مجلس رفتارها و حساسيت‌هاي خارج از نظام را در نظر بگيرند و در چهارچوب قانون، همگرايي و دغدغه مندي ملي و مردمي حركت كنند باز هم پيروز انتخابات در آينده خواهند بود. حتي اگرچه اين خروجي مستقيم يا يكي از دل اصلاحات نباشد اما هر فردي كه بتواند در مسير اصلاح و رفع مشكلات موجود در كشور به ويژه اقتصادي و معيشتي حركت كند حضورش يك دستاورد قلمداد گشته و بدون شك اصلاح‌طلبان از او حمايت خواهند كرد.

اما همانطور كه گفته شد تنها در صورتي اين مهم به وقوع مي‌پيوندد كه دولت و جريان‌هاي جناحي در مجلس به ويژه اصلاحات بر مدار تعامل، قانون گرايي و انسجام حركت كنند زيرا اگر در صورتي كه از دل اين فضا مشكل مردم حل نشود بلكه مشكلات ديگري به آن اضافه شود در نهايت مردم كارنامه همه جريان‌هاي سياسي حاضر در مجلس را مردود اعلام كرده و اين مساله در نتيجه از شانس روحاني براي حضور در دوره بعد نيز خواهد كاست.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملكرد اصلاحات ضامن بقای روحانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات