300 واحد صنعتی خراسان رضوی استعداد آلایندگی دارد

حمید صالحی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح تصفیه خانه صنعتی یک واحد تولیدی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها مشکلات خاصی دارند که با اقداماتی که سازمان حفاظت محیط زیست انجام می دهد کنترل می شوند.
وی اظهار کرد: در سال گذشته روزانه 21 هزار متر مکعب به ظرفیت فاضلابهای صنعتی خراسان رضوی افزوده شد که تا قبل از آن به صورت آلوده در محیط تخلیه می شده و اینک در فضای سبز و گاه در خط تولید کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
وی گفت: برنامه های اداره کل محیط زیست خراسان رضوی برای رفع مشکل آلودگی کارخانه ها در سه موضوع آلودگی هوا، آلودگی آب و پسماندهای صنعتی که مربوط به آلودگی خاک می شود برنامه ریزی شده است.
صالحی افزود: برای تمام واحدهای صنعتی که آلودگی داشته اند اخطاریه های لازم صادر شده و در صورت ادامه روند آلودگی از طریق مراجع قضایی اقدام قانونی انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: در تصفیه خانه ای که امروز در واحد تولیدی - صنعتی توانکاران مشهد آغاز به کار کرد، پساب تصفیه شده بدون آلودگی و در حد استانداردهای زیست محیطی برای فضای سبز کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: آلودگیهای این پساب نیز به لجن تبدیل شده و در مراکز مجاز امحا یا بازیافت می گردد.
1922 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «300 واحد صنعتی خراسان رضوی استعداد آلایندگی دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات